League of Legends

LCK 2017 Bahar Mevsimi playoff’larında ikinci raunt tamamlandı

flickr.com/hiljus

Geçtiğimiz hafta Afreeca Freecs ile karşılaşıp bir üst tura çıkan ve KT Rolster ile eşleşen MVP, rakibi karşısında varlık gösteremeyip 3-0 yenilince playoff’lara veda etmiş oldu.

Kore ligi LCK’de Bahar Mevsimi heyecanı playoff maçları ile devam ediyor. İlk rauntta Afreeca Freecs’i maç kaybetmeden geçen ve KT Rolster’a adeta gözdağı veren MVP, ne yazık ki rakibi karşısında istediği oyunu Vadi’ye yansıtamayınca elenmekten kurtulamadı. Serinin ilk maçında Pawn’ın orta koridorda Corki, Deft’in de nişancı pozisyonunda Varus seçimleriyle etkili olan KT, 29 dakikada Nexus’u düşürüp rakibi karşısında öne geçmeyi başardı. Bu iki ismin yanında, destek pozisyonunda Malzahar oynayıp attığı ultilerle etkili olan Mata da göze çarpan isimlerdendi. MVP tarafında Max’in Blitzcrank tercih ettiği ikinci maç başa baş bir mücadeleye sahne oldu. Ancak üç Alev Ejderi, ardından da Baron’u alan KT, 39 dakikanın sonunda rakibinin fişini çekmeyi başardı. Maçın adamı 5-3-2’lik Kennen performansıyla yıldız üst koridor Smeb oldu.

Smeb’in Camille, Mata’nın Miss Fortune destek oynadığı son maçta, iki Alev Ejderi, iki Baron ve bir Kadim Ejder alan KT, rakibinin geri dönüşüne engel olamayınca 41 dakikanın sonunda Vadi’den yenik ayrılmış oldu. Normal sezonda KT’ye karşı inanılmaz bir performans gösteren ve Sion ile dörtte dört alıp, Thresh ile Baron çalan Max, bu seride pek varlık gösteremedi. Üçüncü rauntta Samsung Galaxy ve KT Rolster arasındaki yarı final mücadelesi 15 Nisan günü oynanacak ve galip gelen takım finalde SK Telecom T1 ile kozlarını paylaşacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir