League of Legends

LCK 2017 Bahar Mevsimi Şampiyonu SK Telecom T1 oldu

LCK 2017 Bahar Mevsimi’nin şampiyonu belli oldu. Finalde KT Rolster ile karşı karşıya gelen SK Telecom T1, rakibini 3-0 gibi net bir skorla geçip LCK 2017 Bahar Mevsimi’nde şampiyonluğa uzandı.

Profesyonel League of Legends sahnesinin en önemli ligi konumunda olan Kore Ligi LCK’de, 2017 Bahar Mevsimi’nin Şampiyonu, SK Telecom T1 ile KT Rolster arasındaki final müsabakasının ardından belli oldu. Sezon başında kadrosunda büyük kapsamlı değişiklere giden KT Rolster, lige yaptığı hızlı girişin ardından bu performansını sürdürememiş ve düşüş yaşamıştı. Normal sezonu 12 galibiyet ve 6 yenilgiyle üçüncü sırada bitiren KT Rolster, Çeyrek Final’de MVP’yi 3-0 ile geçtiKTen sonra Samsung GALAXY’i de Yarı Final sonunda 3-0 ile geçerek Sk Telecom T1’ın rakibi olmuştu. SK Telecom T1 ise, üst koridora Huni’yi getirirken ormana ise yıldız oyuncu Peanut’ı transfer etmişti. Normal sezonu 16 galibiyet ve 2 yenilgiyle bitiren SK Telecom T1, yükselen performansıyla ligi birinci sırada bitirmişti.

Sezon başında birçok otorite tarafından finalde karşılaşacağı tahmin edilen bu ekip, tahminleri yanıltmayıp finalde karşı karşıya geldi. Zorlu geçmesi beklenen karşılaşmaların tam tersi bir şekilde, SK Telecom T1, rakibini 3-0 ile geçip Bahar Mevsimi’nin Şampiyonu oldu. Serinin ilk maçında orta koridorda Syndra seçimine karşı Fizz’i alan SKT, üst koridora Shen’i alarak elini güçlendirmeye çalıştı. KT ise alt koridora Ashe-Malzahar ikilisi üzerinden ultilere dayalı kompozisyon oluşturdu. Erken oyunda Syndra üzerine oynayan SKT bunda başarılı oldu; ancak makro oyunda kontrolü rakibine kaptırdı. Çatışmanın her dakika yaşandığı ilk maçta, uzayan takım savaşı sonrasında dört skor alan SKT’nin aldığı Baron, oyunun kontrolünü SKT lehine döndürdü. Bu dakikadan sonra üstünlüğü teslim etmeyen SKT, ilk oyunu kazanan taraf oldu.

İkinci oyunda hiper taşıyıcıyı korumaya yönelik kalkan kompozisyonu kurmayı tercih eden SKT, nişancıya Twitch’i alırken ortaya Karma, desteğe ise Lulu’yu seçti. KT’nin Fiora, Graves ve LeBlanc seçimlerinin harita üzerinde oyun yapmasına fırsat vermeyen SKT, erken oyunda Lee Sin-Peanut’ın baskınlarıyla Twitch’in güçlenmesini sağladı ve kontrolü de eline geçirdi. 31. dakikada son bulan ikinci oyunu 19-8 kazanan SKT, seriyi 2-0 getirdi. İlk iki oyunu kaybeden KT’nin mental olarak düşüşü üçüncü oyunda kendini belli etti. SKT ormancısı Peanut’ın Graves ile yıldızlaştığı üçüncü karşılaşmada, orta koridora agresif bir eşya düzenine sahip Lulu’yu tercih eden SKT, nişancıyı ise yine Twitch olarak seçti. Oyun boyunca koordinasyondan uzak bir görüntü çizen KT karşısında kontrolü erken oyundan itibaren eline geçiren SKT, üçüncü oyunu da kazanarak Bahar Mevsimi’ni Şampiyon olarak tamamladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir