League of Legends

LCK 2017 Yaz Mevsimi Şampiyonu Longzhu Gaming oldu

2017 Yaz Mevsimi Finali’nde SK Telecom T1’i 3-1 ile deviren Longzhu Gaming, peri masalını güzel bir şekilde sonlandırdı ve LCK Şampiyonu oldu. Takım, böylelikle 2017 Dünya Şampiyonası’na da katılmaya hak kazandı.

Dünyanın en iyi ligi olan LCK’de bir devir kapandı. Sadece bir defa Yaz Şampiyonluğu’nu kaptıran SKT, bu yıl da Longzhu’ya yenildi ve ligi ikinci olarak bitirdi. MSI sonrası performansında dalgalanmalar olan ve Huni-Untara ile Blank-Peanut arasında sürekli kadro değişikliği yapan SKT, LZ karşısında adeta ezildi. Ligi birinci bitiren Longzhu ise adeta herkesin mutlu son ile bitmesini istediği peri masalını beklentilerin daha da üzerinde tamamladı.

Serinin geneline baktığımızda LZ’nin SKT’nin mükemmelleştirdiği tarzı rakibine uyguladığını gördük. Khan’ın harika performansı Huni-Untara’nın kamplanması ile sonuçlanırken haritadaki baskı noktalarını LZ çok iyi değerlendirdi ve rahat galibiyetler aldı. Seri 2-0 olduktan sonra ise birçok izleyici SKT’nin KT serisindeki gibi geri döneceğini düşündü, ki üçüncü maç da bunun sinyallerini izleyenlere verdi. Blank’e Gragas’ı alan ve maçı kazanan SKT, son karşılaşmada ise oldukça kötü bir seçim yasaklama ekranı geçirdi. Avrupa ve Amerika’da pek tercih edilmese de LCK’de Khan’ın adeta bir virtüöz gibi oynadığı Jayce, serinin son maçının da kahramanıydı. Erken dakikalarda Huni’yi çok iyi cezalandıran LZ, karşılaşmayı da kartopuna çevirdi ve seriyi 3-1 kazanarak şampiyonluğa ulaştı. Serinin MVP’si de LZ’nin üst koridoru Khan seçildi.

LZ ve SKT böylelikle Dünya Şampiyonası’na katılırken LCK’den turnuvaya katılacak üçüncü takım, oynanacak gauntlet turnuvası ile belirlenecek.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Oğuzhan Sarpkaya

    27 Ağustos 2017 at 03:40

    LCK finaline yaraşır her dakikasında heyecan olan bir finaldi. Fightlara baktığımızda gözle takip etmek zor olduğu için 5 duyusunu kullanmak zorunda kalıyor insan her adımda farklı bir olay yaşanıyor. Sanırım Faker bu hızlı oyunlara uyum sağlayamadığı için pek gösteremedi kendisini

    Ligin en başında daha doğrusu longzhu ilk maçını attığında bu senenin şampiyonu LZ demiştim keşke 100 lira bahis oynasaydım.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir