League of Legends

LCK 2018 Bahar Mevsimi fikstürü belli oldu

League of Legends sahnesinin en iyi liglerinden biri olarak gösterilen LCK’de gelecek sezonun maç takvimi belli oldu.

Kore’de heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz mevsim büyük bir dramaya sahne olan ligde, son yılları domine eden SK Telecom T1, şampiyonluğu Longzhu Gaming’e kaptırmıştı. Bunun ardından Worlds finalinde SKT’nin bir kez daha mağlup olduğuna şahit olduk. Şampiyonluk maçında güçlü rakibi Samsung karşısında hiçbir varlık gösteremeyen SKT’nin bu hezimeti, League of Legends sahnesinde artık her takımın şampiyonluğa ulaşabilecek durumda olduğunu kanıtlar nitelikteydi.

2017 Yaz Mevsimi’nde yaşananlar bu sezona tüm takımların umutlu girmesini sağladı. Artık herkes SKT’nin de yenilebilir olduğunun ve şampiyonluğun çok da uzak olmadığının farkında. LCK’de bu sezon da tıpkı 2017’deki gibi haftada beş günlük sistemle oynanacak. Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi maçlarını OGN, Salı ve Pazar maçlarını ise SPOTV yayınlayacak. 16 Ocak’ta başlayacak Bahar Mevsimi’nin ilk müsabakası KSV Esports ve Kingzone DragonX arasında oynanacak. Bilmeyenler için KSV’nin eski Samsung Galaxy, Kingzone’un ise Longzhu Gaming olduğunu ve isim değişikliğine gittiklerini belirtelim.

Fikstürde dikkat çeken bir diğer karşılaşma da ikinci haftadaki Kore Savaşları. KT Rolster ve SK Telecom T1, 24 Ocak’ta kozlarını paylaşacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir