League of Legends

LCK’de 5. hafta maçları sona erdi

LCK’de 5. hafta heyecanı dün ve bugün oynanan maçlar sonunda bitti. SKT, Kingzone DragonX, KT Rolster ve MVP galip gelirken, ROX Tigers, Afreeca Freecs, Jin Air ve Bbq Olivers mağlup oldu.

LCK’de dün oynanan iki seri orta sıraları yakından ilgilendiriyordu. Dördüncü sıradaki Afreeca Freecs lider Kingzone DragonX’e kaybederken, eksi günlerine dönmek isteyen SKT de günün açılış maçında hemen üstündeki ROX Tigers’ı devirmeyi başardı. Untara, Blossom, Faker, Bang, Wolf beşlisi ile Vadi’ye inen SKT, ilk maçı Blossom’un alt koridor ile uyumu sayesinde kazandı. Untara’nın da koridorunda çok rahat oynadığı ve Faker’a pek iş düşmeyen maçta SKT iki baron, iki de Dağ Ejderi aldı. ROX Tigers Nexus’u devrildiğinde Bang 8/0/6, Wolf ise 0/0/15 ile dikkat çekiyordu. Serinin ikinci ve son maçında ise bu kez Blossom-Faker iş birliği vardı. İki maçta da harika bir performans gösteren Blossom, Wolf’un ormanda oynadığı kara günleri hafızamızdan sildi. Sürekli ön cephede savaşan ve agresifliğiyle diğer SKT oyuncularını rahatlatan Blossom, ikinci maçtaki Zac performansıyla öne çıktı. 28 dakikada biten maçta Blossom 0/0/8, Faker ise 5/1/4 KDA ile oynadı.

Haftanın son serisinde Kingzone DragonX, Afreeca Freecs karşısındaydı. İlk maçı objektifler üzerindeki hakimiyeti ve skorda geri düşmemesine rağmen 44 dakika sonunda kaybeden son şampiyon, geri kalan iki maçı kazanarak yoluna kayıpsız devam etmiş oldu. İkinci maçta iki Alev Ejder, iki Baron ve bir Kadim Ejderha  katletmeyi başaran Kingzone, aldığı objektiflere rağmen oyunun bazı anlarında kilidi açamadı. Günün sonunda Pray-Khan ikilisi hasar yükünü taşıyınca seri 1-1’e geldi. Son maç Afreeca Freecs’in zirve yarışına dahil olması açısından önemliydi ancak lider Kingzone rakibine göz açtırmadı. Jayce oynayan Khan, Sion karşısında çok zorlandı. Khan maçın ardından Sion karşısında oynamayı “acı çekerek tuvalet ihtiyacı gidermeye” benzetse de, Bdd’nin 5/0/5 ve PraY’in 4/0/5’lik oyunu rahat galibiyete yetti.

Bugün ise Jin Air Green Wings-KT Rolster ve MVP, bbq Olivers serilerini izledik. Haftanın son gününün ilk maçında KT Rolster, Jin Air’i 2-1 ile geçti. İlk maçta Gnar, Jarvan IV, Malzahar, Xayah ve Rakan gibi bir müebbet hapis kompozisyonu ile galibiyete ulaşan KT, ikinci maçta aynı rahatlığa ulaşamadı. SnowFlower’ın eski partneri Teddy’nin 6/2/4’lük Kalista oyunu ile ayakta kalan Jin Air Green Wings, neredeyse tüm objektifleri de alarak seriye tutundu. Serinin son maçı Jin Air tarafı için felaket ile sonuçlandı. 32 dakika sonunda 2 baron ve 11 skor veren ekip, yalnızca bir skor alabildi. Oyunun sonlarına doğru Trundle’ı ayrık ittirmeye göndermeye çalışan Jin Air bunda da başarılı olamayınca, KT Rolster 8. galibiyetini alarak zirveye ortaklığını sürdürdü.

Haftanın kapanış maçında MVP ile Bbq Olivers karşı karşıya geldi. Son sıranın hemen üstünde bulunan iki ekibin de amacı ortaktı, galibiyete uzanıp Kongdoo Monster ile bağları koparmak. 2-0 biten seri sonucunda istediğini alan taraf MVP oldu. Serinin ilk maçı LCK’in ününe yakışır cinstendi. 30 dakikanın üstünde süren mücadelede sadece 7 skor alındı. Elbette skorların tamamının MVP tarafından alınması, objektif altınlarını da eklediğimizde maçın kazanılmasındaki en büyük etken diyebiliriz. Makro oyun ağırlıklı geçen maçta 7 skorun 5 tanesinin son saniyede Nexus etrafında alındığını da belirtmek gerekiyor. Haftanın son karşılaşmasına geçildiğinde MVP tarafında Maokai, Sejuani, Corki, Xayah ve Rakan kompozisyonu vardı. Skorlarda eşitlik olmasına rağmen MVP cephesi oyun boyunca hiç objektif kaçırmamayı başardı. İki Dağ Ejderinin yanında ikinci Baron güçlendirmesini de alan MVP, tüm gücü ile bir koridorda toplanarak haftayı ve maçı kapatmış oldu. Bu skorla beraber MVP ve Bbq Olivers’ın puanı eşitlenmiş oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir