League of Legends

LCK’de ikinci güne damgasını vuran isim Blank oldu

Jin Air Green Wings-Ever8 Winners ile SKT-Longzhu Gaming serilerinin ardından LCK’de ikinci hafta ikinci gün mücadeleleri tamamlandı.

Geçtiğimiz hafta oynanan serilerden gördüğümüz kadarıyla Longzhu Gaming bu sezona şampiyonluk parolasıyla çıkmış durumda. Üst koridor ve orman pozisyonlarına daha önce kendini ispatlamamış iki oyuncu getiren ekip, oynadığı oyunla izleyenlerin beğenisini kazanmıştı. İkinci hafta SKT ile eşleşen Longzhu, gücünü gösterme adına zorlu bir sınavdan geçecekti. Rakibi karşısında ilk mücadeleden üstün ayrılan ekipte özellikle üst koridor Khan’ın performansı göz doldurdu. Genç oyuncunun en çok dikkat çeken hareketi ise alt koridorda üç kişilik baskından bir skor alarak çıkması oldu. Ancak bu mağlubiyetin ardından SKT tarafında Vadi’ye inen yedek ormancı Blank ipleri eline aldı. İkinci ve üçüncü maçta MVP seçilen başarılı oyuncu, bu zorlu seriden takımının galibiyetle ayrılmasında büyük rol oynadı.

Günün bir diğer serisinde Jin Air Green Wings ile ligin yeni ekibi Ever8 Winners kozlarını paylaştı. İki maçı da kazanan Jin Air, toplamda iki galibiyet bir yenilgiyle ligde ikinci sıraya yerleşmiş oldu. İlk maçta takım halinde etkili olan ekip, üç koridoru da ittirmeye ve baskısını artırmaya başladı. Ancak Ever8 tarafında Orianna tercih eden Cepted, bu baskıya tek başına uzun süre direnmeyi başardı ve oyun aradaki farka göre oldukça uzun süre devam etti. 39 dakikada 411 minyon kesen başarılı orta koridorun bu performansı ise galibiyete yetmedi. İkinci maçta ise rakipte baskıya karşı koyan bir oyuncu olmayınca Jin Air 29 dakikada Nexus’u düşürdü ve günü galibiyetle kapattı. Maçın adamı ise 6-1-8’lik performansıyla Umti oldu.

LCK’de 2. hafta 2. günde alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Jin Air Green Wings 2-0 Ever8 Winners

SKT T1 2-1 Longzhu Gaming

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir