League of Legends

LCK’de ikinci hafta mücadeleleri başladı

Kore ligi LCK’de ikinci hafta mücadeleleri, ilk günde oynanan Afreeca Freecs-Samsung Galaxy ve ROX Tigers-KT Rolster serileriyle başladı.

İlk hafta Samsung Galaxy ve Longzhu Gaming ekiplerinin oyunlarıyla göz doldurduğu LCK’de, ikinci hafta maçlarına bugün itibariyle başlandı. Günün ilk serisinde geçtiğimiz haftayı üç puanla kapatan Afreeca Freecs ile lider Samsung Galaxy karşı karşıya geldi. Serinin ilk maçında Afreeca’nın daha üstün olduğunu gördük. Yarım saatten biraz fazla süren mücadelede rakibine yalnızca bir skor veren ekip, takım halinde öylesine iyi bir performans ortaya koydu ki, adeta izleyenlere Samsung ilk yenilgisini alacak dedirtti. Ancak Samsung ekibinde orta koridorda Crown ve alt koridorda Ruler ipleri eline alınca her şey bir anda tersine döndü. Seriyi güzel bir geri dönüşle 2-1 kazanan ekip, zirvedeki yerini korumayı başardı. Afreeca’da Kuro’nun üç maçta da orta koridor Galio tercih ettiğine değinmekte fayda var. Son zamanlarda popüler olan bu tercih ilk maçta işe yarasa da, önlem almaya başlayan Samsung diğer iki mücadelede rakibinin bu şampiyonla pek bir şey yapmasına izin vermedi.

Günün son karşılaşmasında 2016’daki takımın dağılmasının ardından bir türlü toparlanamayan ROX Tigers ile, yıldızlar karması KT Rolster sahne aldı. Rakibin iki Ejder bir de Baron almasına engel olamayan KT, buna rağmen takım savaşlarını doğru oynayarak seride 1-0 öne geçti. İkinci maçta Shen, Orianna ve Kalista pick’lerini bu kez rakibin almasına izin veren KT, mağlubiyetten kurtulamadı ve galibiyeti zora sokmuş oldu. Ancak son maçta yıldızlarının bireysel performansı sayesinde maçı koparan ekip, ligdeki ikinci galibiyetini almış oldu ve maç fazlasıyla üçüncü sıraya yerleşti. Çok yetenekli oyunculara sahip olan KT Rolster, geçtiğimiz sezondan bu yana takım olma problemi yaşıyor desek yanılmış olmayız. Bu sorunun aşılması halinde şampiyonluğa ulaşma hedefini gerçekleştirebilecek olan KT, şu anki görüntüyle rakiplerinin gerisinde kalacak gibi duruyor.

LCK’de 2. hafta 1. günde alınan sonuçlar ve puan durumu şu şekilde:

Afreeca Freecs 1-2 Samsung Galaxy

ROX Tigers 1-2 KT Rolster

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir