League of Legends

LCK’de ilk raundun galibi SKT oldu

Kore ligi LCK’de playoff’ların ilk raundunda Afreeca Freecs ile karşı karşıya gelen SK Telecom T1, üst tura yükselmeye hak kazandı.

Son haftalardaki yükselişiyle LCK’de normal sezonu 10 galibiyet ile tamamlayan ve ligi 5. sırada bitiren Afreeca Freecs henüz ilk playoff turunda SKT ile eşleşme şanssızlığı yaşadı. Rift Rivals dönüşü kötü bir grafik çizen ve üst üste aldığı mağlubiyetlerle 4. sıraya kadar gerileyen SKT, son haflarda hanesine yazdırdığı puanlarla playoff şansını zora sokmamayı başarmıştı. Kendinden beklenmedik şekilde playoff aşamasına ilk raunttan başlayan ekip, rakibinin sürpriz yapmasına izin vermedi ve üç maç üzerinden oynanan seriyi 2-0 kazanarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı.

Serinin ilk karşılaşmasında iki takımın da hyper carry nişancılara yöneldiğini gördük. SKT tarafından  Bang Tristana tercih ederken, Afreeca buna Twitch kilitleyerek karşılık verdi. Yıldız nişancısının Tristana ile vereceği hasara güvenen ve tüm rollere tank seçimler yapan SK Telecom, Wolf’un ellerine de Lulu verdi. İlk kanı Afreeca’da Kuro almayı başarsa da üstün bir oyun ortaya koyan SKT 33 dakikada yalnızca iki skor vererek maçı noktalamayı başardı. Kramer’in Twitch’e ilk eşya olarak Yadikar Kalkan aldığını da belirtmekte fayda var. Ancak bu sürpriz seçimin koridora etkisi olmadığını gözlemledik. Daha başa baş geçen 2. karşılaşmada 34. dakikada Baron almaya çalışan Afreeca güçlendirmeyi rakibe çaldırınca, SKT’nin oyunu noktalamasına engel olamadı. İki maç süren seride Huni’nin şans bulamadığını ve Untara’nın oynadığını hatırlatalım.

İlk raundu geçen SKT’nin bir üst turdaki rakibi ligi 3. sırada bitiren Samsung Galaxy olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir