League of Legends

League of Legends 2016 All-Star etkinliği duyuruldu

Riot Games, Aralık ayında dünyanın en iyi oyuncularının vadiye çıkacağı All-Star 2016 etkinliğini duyurdu.

Bu yıl büyük etkinlik anlamında sadece Dünya Şampiyonası’yla kısıtlı kalmayan Riot Games hatırlayacağınız üzere Mayıs ayında Mid-Season Invitational etkinliğini düzenlemişti. Etkinlik büyük bir ilgi toplamış ve izlenme oranı anlamında yüksek rakamlara ulaşmıştı. 2013 yılında ilk olarak gerçekleşen All-Star etkinliği topluluk tarafından çok beğenilmiş ve devamı da gelmişti.

Bir tanıtım videosu ile yapılan duyuruda etkinliğinin 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında Barcelona’da gerçekleştirileceği belirtildi. Geçtiğimiz yıl All-Star etkinliğinde bölgesini temsil edecek oyuncuların halk oylamasıyla belirlenmiş ve büyük bir ilgi toplamıştı. Bu yıl da aynı sistemin tekrar etmesi bekleniyor. Bölgeler ise her zaman olduğu gibi Amerika, Avrupa, Kore, Çin, Tayvan olarak belirlenmiş durumda. Bu bölgelerde “en iyi 5” olarak oylama yapılacak ve insanlar hangi oyuncuları turnuvada görmek istiyorsa onlar için oy verecek.

WildCard bölgeleri ise yine aynı şekilde kendi ülkesinden “en iyi 5” için halk oylaması yapacak ve bu takımlar WildCard All-Star’da mücadele edecek. Bu turnuvayı kazanan takım da Barcelona’daki All-Star etkinliğine altıncı bölge olarak katılma hakkını kazanacak. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl Avustralya’da düzenlenen WildCard All-Star turnuvasında temsilcimiz müthiş bir performans gösterse de turnuva formatının şanssızlığından Amerika’daki All-Star’a katılamamıştı.

Altı bölgeden altı rüya takımın katılacağı bu etkinlik şimdiden League of Legends oyuncularını heyecanlandırmış gözüküyor. Etkinliğin tüm detayları ise Riot Games tarafından önümüzdeki aylarda duyurulacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir