League of Legends

League of Legends 2018 Dünya Şampiyonası’nın mekanı belli oldu

Riot Games 2018 yılı League of Legends Dünya Şampiyonası’nın nerede oynanacağını sonunda açıkladı.

Uzun süredir beklenen ve hatta izleyenler tarafından geç kalındığı düşünülen açıklama sonunda geldi. Daha önceden Madison Square Garden, Staples Center, Chicago Theatre gibi devasa sahnelerde izleme fırsatı bulunan final heyecanı bu sene Güney Kore’nin Incheon şehrinde yaşanacak.

Dünya Şampiyonası heyecanı Play-in aşaması ile başlayacak.  1-4 ve 6-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan karşılaşmalar Güney Kore’nin Seul şehrinde LCK stüdyosu olan LoL PARK’ta düzenlenecek. Grup aşaması ve çeyrek final karşılaşmaları ise 10-17 ve 20-21 Ekim tarihlerinde oynanacak. Bu maçlar Busan şehrinde BEXCO Auditorium’da sunulacak. Yarı final müsabakaları 27-28 Ekim’de Gwangju şehrinde Gwangju Women’s University Universiade Gymnasium’da gerçekleşecek. Son olarak final mücadelesi 3 Kasım’da Incheon Munhak Stadium’da izleyicilerle buluşacak. Büyük finalin oynanacağı bu stadyumun yaklaşık 49.000 kişilik bir kapasitesi bulunuyor.

Bilet satışları ile ilgili de açıklamalar yapan Riot, fiyatlardan da bahsetti. En ucuz biletler Play-in aşamasında oynanacak olan maçlar için satılacak ve 10.000 KRW yani 9 dolar değerinde olacak. Yarı final biletleri fiyatları 42.000 KRW yani 37 dolara kadar yükseliyor. Final biletlerinin ücreti ise henüz açıklanmadı. Kişi başı en fazla 4 bilet alımına izin veren Riot, satışlara Play-in biletleri ile 20 Ağustos’ta başlayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir