League of Legends

League of Legends’ta birlikte girilen oyunlara sesli sohbet özelliği geliyor

Yenilenen rünlerin duyurulduğu videoda sesli sohbet üzerine çalıştıklarını açıklayan Riot Games, konu üzerindeki ilk resmi açıklamasını bugün itibariyle yaptı. Oyun ile ilgili yeni özelliklerin açıklandığı Nexus sitesinde yapılan duyuruya göre arkadaşlarımızla birlikte girdiğimiz oyunlarda sesli sohbet özelliğini yakın bir zamanda kullanabileceğiz.

Son yılların belki de en çok tartışılan konularından birisi olan sesli iletişim sonunda oyuna geliyor. Topluluğun bu konudaki görüşü katı bir şekilde ikiye ayrılıyor. Bir taraf bu özelliğin tüm takım tarafından kullanıldığı takdirde istismar edileceği ve huzursuzluk yaratacağını belirtirken diğer bir görüş ise bunun oyun içindeki iletişimi fazlasıyla arttıracağını savunuyor. Hali hazırda Discord gibi üçüncü parti yazılımlar ile oyuncular sesli olarak iletişimde bulunuyordu. Arkadaşlarımızla girdiğimiz oyunlardaki ekran üzerinde çeşitli güncellemeler yapacağını duyuran Riot Games, sesli sohbet özelliğinin de parti olarak girilen maçlarda aktif olacağını açıkladı.

Bu özellik şimdilik sadece arkadaşlarımızla girdiğimizde kullanabileceğimiz bir özellik olacak. Oyun sonunda partiye takımımızdan insan ekleme ve aynı ekranda oyun modu değiştirme kolaylığı gibi yeni özelliklerin yanına sesli sohbet de eklenirken bunu kullanmak istemeyen oyuncular için de bir seçenek olacak.

Riot Games de sesli sohbet özelliğinin yabancıların da kullanacağı bir özellik olmasını şu anda istemiyor. Yukarıda da belirttiğimiz üzere özelliğin istismar edilmesini göz önüne alan şirket, gelecekte bu problemi çözdüğü takdirde özelliğin herkese açık olabileceğini de sözlerine ekledi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir