League of Legends

League of Legends’ta ifadelere ses ve animasyon efekti geliyor

Yaklaşık bir yıl önce League of Legends’a getirilen ifadeler, yeni güncellemeyle çok daha aktif ve eğlenceli bir şekilde kullanılabilecek. Zira bu ifadelere oyun içinde ses ve animasyon efekti getiriliyor. 

8.12 yamasından itibaren her bir ifadenin kendi ses efekti olacak. Bununla birlikte oyuncuları daha da heyecanlandıran şey ise ifadelerin animasyon özelliği kazanması. Örneğin “dab” yapan penguen animasyon ile bunu gerçekleştirecek, bir başka ifadedeki penguenin şapkasını ifade sırasında çıkarıp selam vereceğini göreceğiz.

Yeni bir özellik ise ekranımızın dışında olan takım arkadaşlarımızın kullandığı ifadeleri görebilecek olmamız. Takım arkadaşımız nerede olursa olsun şampiyon görsellerinin yanında bir baloncuk çıkacak ve bu baloncukta o an kullanılan ifadeyi görebileceğiz. Bu özel lik oyun içinde kapatılabilecek.

Artık ifadeleri satın almak için mağazaya gitmemize de gerek kalmayacak. Koleksiyon sekmesindeki İfadeler kısmında direkt olarak satın alma gerçekleştirebileceğiz. Bununla birlikte altı aydan daha uzun bir süredir oyunda olan ifadelerde büyük indirimler düzenlenecek.

Otomatik kullanım kısmında iki yeni slot daha eklenecek. Şu anda sadece oyun başlangıcında ve sonunda ifadeler otomatik olarak çıkıyor. Artık ilk kanı döktüğümüzde ve takımımız katliam gerçekleştirdiğinde de kullanımasını istediğimiz ifadeyi seçebileceğiz. Bu değişikliklerin 8.12 ve 8.13 yamasında tamamıyla oyuna dahil edilmesi planlanıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir