League of Legends

League of Legends’taki kartopu etkisi 8.13 yamasında dengeleniyor

8.11 metasıyla League of Legends’ı kontrolü altına alan kartopu etkisi, çeşitli düzenlemelerle 8.13 yamasında dengeleniyor. 

Nişancı eşyalarının değişmesi oyunu adeta bozdu. Bruiser olarak adlandıracağımız Irelia ve Yasuo gibi şampiyonların gücü dolaylı olarak artarken kritik eşya satın alan nişancıların artık esamesi okunmuyor. Metanın değişmesi oyunların da hızlanmasına neden oldu. Bunun altında yatan sebeplerden en önemlisi maçların hızlı bir şekilde kartopuna dönüşmesi ve bunun engellenememesi.

Ormancı metası ile orta koridor metasının değişmesi de bu kartopu hızlanmasını etkiliyor. Taliyah gibi bir ormancı erken oyunda birkaç skor aldıktan sonra durdurulamaz hale geliyor. Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, 8.13 yamasında kartopu etkisini azaltmayı hedeflediklerini açıkladı ve değişikliklerin bazılarından bahsetti. Buna göre:

   Erken seviyelerdeki ölüm süreleri kısalacak. Zira erken ölümlerin uzunluğu koridorundan ayrı kalan şampiyonların hem minyonda hem de deneyimde çokça geri düşmeye sebep oluyordu. Örneğin seviye 1’deki ölüm süresi 6 saniye olacak ve bu süreler 8. seviyede eski haline gelecek.

–   Kulelerdeki global altın miktarı 100’den 50’ye düşürülecek.

   2 skor için bounty ödülü de geri gelecek. Bu, oyuncuların geriye düştüğünde rakiplerini yakalaması için gerekli bir mekanik olarak öne çıkıyor.

Ölüm sürelerinin erken seviyelerde kısalması özellikle koridor aşaması için büyük önem taşıyor. Ayrıca kulelerdeki altın miktarının azalması, 10. dakikadan önce yıkılan yapıların kartopu etkisini arttırmasını da engelleyecek. Bu değişiklikler 8.13 yaması için planlanıyor. Kartopu etkisi hakkındaki diğer değişiklikler henüz açıklanmadı.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Astonishing Mercy

    20 Haziran 2018 at 09:16

    Keşke kulelerin verdiği altını da dakikaya göre ayarlasalar o zaman daha mantıklı olurdu. 20. dakikada 50 altın vermesi çok saçma.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir