League of Legends

League of Legends’ta oyun içi imleç güncelleniyor

League of Legends’ın başlangıcından itibaren aynı kalan ender şeylerden birisi olan imleç, önümüzdeki yamalarda güncelleniyor. 

Daha önce bu planını duyuran Riot Games, yeni imlecin ilk görüntülerini geliştirici bloğunda paylaştı. Bildiğiniz üzere bir imlecin sürekli olarak kesin bir şekilde görülebilir ve ekran üzerinde takibi kolay olması gerekiyor. Bariz gerçek bu, fakat bu her zaman elde edilemiyor. Özellikle League of Legends’ta kaotik takım savaşları, farklı açılardan gelen yetenekler imleci takip etmeyi zorlaştırıyor.

Klasik imlecin zaman zaman arka planda kaybolabildiğini belirten Riot Games, imlecin kahverengi ve sarı renklerden oluşmasının bunun sebelerinden birisini olduğunu belirtiyor. Diğer bir sebep olarak da imlecin şekli gösteriliyor. Yeni versiyonun daha açık renkli ve rahatlıkla görülebilir olmasını isteyen Riot, oyun içi görüntüleri de paylaştı.

Bu güncellemedeki en güzel özelliklerden birisi ise imlecin büyüklüğünü ayarlayabilecek oluşumuz. Daha büyük monitör kullanan oyuncular imleçlerini kendilerine göre düzenleyebilecek.

Ayrıca imlecin oyun içerisinde bize bilgi vermesi de gerekiyor. Örneğin eski “bronz eldiven” şeklindeki imleç rakibe götürüldüğünde kılıç şeklini alıyor, takım arkadaşımıza götürdüğümüzde ise mavi renk oluyor. Riot Games bunu da göz önünde tuttuğunu belirtirken farklı varyasyonları da geliştirici bloğunda paylaştı.

Eski imleci seven oyuncular da düşünülmüş durumda. Yeni imleç oyuna getirildiğinde ayarlardan eski imleci seçebileceğiz. Bir iki yama PBE’de denenecek olan yeni imlecin, 8.13 yamasıyla oyuna getirilmesi bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir