League of Legends

League of Legends Sezon 6’nın tüm yenilikleri

League of Legends, 2016 Sezonu’na hazırlanırken belki de tarihinin en köklü değişimlerinden birini geçiriyor. Sezon 6 ile birlikte yepyeni bir League of Legends deneyiminin bizleri beklediğini şimdiden söylemek mümkün. 

Yeni sezonda ilk olarak oynanış anlamında önemli değişiklikler göreceğiz. Nişancı şampiyonların önemi artarken, yeni eşyalar ve kabiliyetler ortaya çıkacak. Görüş sistemi tamamen değişecek. Yeni bir canavarla karşılaşacak ve farklı başlangıç eşyalarıyla oyuna gireceğiz. Ek olarak şampiyon seçim ekranında bizi çok sayıda yenilik karşılayacak. Tamamen değişen seçim ve yasaklama ekranından sonra dereceli oyunlarda yapılan değişikliklere göz atacağız. Şampiyon üstatlığı ve zanaat konularına biraz değinip, League of Legends’ın oyuncuların sosyalliği için yaptığı çalışmalar ile Sezon 6’nın yeniliklerini bitireceğiz.

Rehberimizin detaylarına inmeden, biraz sonra neyle karşılaşacağınızı önceden söylemek istedik. Hepsini detaylıca açıkladığımız tüm yenilikleri aşağıdaki başlıklara tıklayarak öğrenebileceğinizi belirterek, dilerseniz Sezon 6’nın bizlere neler getireceğine yavaş yavaş bakmaya başlayalım:

Oynanış Değişiklikleri ve Detayları

Nişancı şampiyonları oldukça öne çıkaran yeni sezonda artık takım kompozisyonları oluştururken nişancıların rolü eskisine oranla çok daha fazla olacak. Yine nişancılar için yapılacak eşya güncellemesi, saldırı gücü taşıyıcısı şampiyonlarda artık klasik bir hal alan Ebedi Kılıç ve Statik Hançer ikilisinden ciddi şekilde farklılaşacağının habercisi niteliğinde. Yeni eşyaların yanında birçok eşyayı elden geçiren Riot Games, daha dolu dolu oyunlar izletmek istiyor gibi görünüyor.

Yine Sezon 6 ile birlikte oyunda etkisi arttırılması planlanan öğeler arasında kabiliyetler bulunuyor. Üçüncü aşamaya gelen kabiliyetler, aynı rünler gibi oyuna büyük bir katkı sağlayacak.

Görüş mevzusu ise artık tamamen değişiyor. Şimdiye kadar destek oyuncularının sırtına binen görüş sağlama sorumluluğu, bütün takıma dağıtılacak. Bununla birlikte süresi biten totemler rakip takıma görünür olacak. Böylece takımlar, rakiplerinin en çok hangi bölgede görüş sağlamak istediğini de anlayarak ona göre strateji geliştirebilecek.

preseason-vision-sightstones

Başlangıç eşyaları konusunda da radikal adımlar atan Riot Games, can potunun bedelini arttırırken, mana potunu oyundan kaldırıyor. Ek olarak çok sayıda yeni başlangıç eşyasını oyuna katıyor. Stratejik derinlik anlamında büyük etkisi olacak başlangıç eşyaları, bütün oyunun kaderini belirleyebilecek.

Sezon 6 ile birlikte bir de yeni karaktere, Vadi’nin Alameti‘ne hoş geldin diyeceğiz. Baron Nashor’un doğduğu alanda her beş dakikada bir doğacak olan Vadi’nin Alameti, kendisini öldüren şampiyona bir nevi baron güçlendirmesi sağlayacak. Üst koridordaki çekişmeyi arttıracağını düşündüğümüz bu yeni canavar, çok can yakacak gibi görünüyor.

picks

Yeni Şampiyon Seçim Ekranı

Sezon 6 ile birlikte karşımıza çıkacak yeni şampiyon seçim ekranı, uzun süredir League of Legends oyuncularının beklediği bir güncelleme anlamına geliyor. Nitekim sadece şampiyon seçim ekranı değil, şampiyon seçme mekaniği de değişiyor. Tamamen takım ihtiyacına göre düzenlenen bu yeni ekranda, oyuncuların daha iyi bir takım kurma tecrübesi yaşamasını amaçlanıyor.

Dereceli Geliştirmeleri

Sezon 6’nın genel konsepti olan takım oyunu, dereceli oyunlarda da karşımıza çıkacak. Takımların dereceli oyunlarla zaman kaybetmesini istemeyen Riot Games, profesyonelliğe giden yolun kapılarını aralayacak. Üst derecelerdeki oyuncuların çok uzun bekleme süreleri de Sezon 6 ile birlikte kısalacak.

champion-mastery-panel-3

Şampiyon Üstatlığı ve Zanaat

Bir şampiyonla 5. seviyeye ulaşıp ustalaştıktan sonra elde edilen ödül, Sezon 6’da değişecek. “Hextech Zanaatkarlığı” ile büyük indirimler sunulurken, başarılar karşılığında oyuncular kostümlerle ödüllendirilecek. Kiralanabilen ya da kalıcı olarak hediye edilen kostümler ile şampiyonlar olacak.

en_US_friends_mobile_app

Sosyal Özellikler

Sezon 6’nın yeni sosyal özellikleri, oyuncuların daha çok takım halinde oyunlara girmesi için tasarlanmış üç ana başlık halinde karşımıza çıkıyor. İlk olarak, kendi kuracağımız kulüplerde çok sayıda oyuncuyu buluşturabilecek, adeta dilediğimiz her ortamı yaratabileceğiz. İkinci olarak, hali hazırda oyunlara takım olarak girerken oluşturduğumuz gruplar, küçük değişikliklerle süreci kolaylaştırırken, son olarak da oyunda değilken bile arkadaşlarımızdan kopmamamızı sağlayacak bir Android ve iOS uygulaması bizlerle buluşacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir