League of Legends

League of Legends’a önümüzdeki yıl yeni ejder gelecek

Uzun bir süredir League of Legends’ın en dengeli özelliklerinden birisi olan ejderler, önümüzdeki yıl bir değişiklik daha yaşayacak. Riot Games geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Meddler, ekibin ejder rotasyonunu genişletmeyi planladığını ve muhtemelen önümüzdeki yıl ejder sayısının beşe yükseleceğini duyurdu.

Bildiğiniz üzere League of Legends’ta harita görevleri büyük bir anlam ifade ediyor. Baron güçlendirmesi şampiyonlara eşi benzeri bulunmayan bir ittirme gücü sağlarken, oyundaki dört element ejderhası ile Kadim ejderha da oyunculara çeşitli özellikler katıyor. Örneğin Alev ejderhası oyunun erken dakikalarında alındığı takdirde verdiği %AP ve AD bonusu ile takıma büyük bir fayda sağlayabiliyor. Okyanus ejderi özellikle fazlasıyla mana kullanan kuşatma ya da dürtme kompozisyonları için değerliyken, alınan Dağ ejderi Baron ve kule eritme konusunda kolaylık yaratıyor. En sevilmeyen ejder olan Bulut da getirilen iyileştirmeler ile nispeten daha değerli bir hal almıştı. Şimdi, Riot Games bu ejderlerin arasında beşinciyi getirmek istiyor.

Oyuna yeni bir ejder eklenmesinin ciddi olarak tartışıldığını belirten Meddler, bu ejderin hem tematik olarak hem de verdiği özellik olarak oyuna uyması gerektiğini söylüyor. Ejderlerin hali hazırda fazlasıyla başarılı olduğu bu durumda düzenin bozulmaya çalışılması ne kadar doğru olduğu tartışılır. Fakat bu konuda iyi bir iş çıkartan Riot Games’e oyuncuların güveni tam. Reddit’te birçok kullanıcı yeni ejder fikirlerini dile getirirken bunlar arasında en çok göze batanı “Buz Ejderi” oldu. Alındığında şampiyonların otomatik saldırılarının yavaşlatma özelliği taşıması önerilen ejderin eğlenceli olma ihtimali yüksek. Meddler de bu fikrin Riot Games’te de tartışıldığını fakat belirli takım kompozisyonlarını öne çıkaracağı için vazgeçildiğini belirtti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir