League of Legends

League of Legends’a Nexus Blitz ismiyle yeni bir mod geliyor

Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Riot Games, League of Legends’a Nexus Blitz ismi altında yeni bir oyun modu getireceğini duyurdu. 

Bir süredir deneysel modlar geliştiren Riot Games, oyuna kalıcı ve yeni bir deneyim eklemek istiyor. Baktığımızda bu işlevi kısa süreli olsa da Dönüşümlü Oyun Modları bir miktar gerçekleştirebiliyor. Fakat belirttiğimiz gibi bu modlar kısa süreli oluyor. Riot daha kalıcı bir şey aradığı için böyle bir projeye başladı. Nexus Blitz de bu modların ilki. Bir yıllık süre içerisinde iki ya da üç yeni oyun modu geliştirebileceğini belirten Meddler, bu modların çok ham olduğunu, hali hazırda var olan modeller kullanılmasına rağmen neredeyse sıfırdan inşa edildiğini, dolayısıyla problemler içerdiğini de sözlerine ekledi.

Peki Nexus Blitz ne? Öncelikle haritaya bir göz atalım:

Nexus Blitz yeni, heyecanlı ve daha az stresli, daha çok eğlenceye yönelik oyunları sevenler için tasarlandı. 15 dakika gibi ortalama bir oyun süresine sahip olan mod beşer kişilik takımlarla oynanıyor. Sihirdar Vadisi’nden farklı olarak takımlar duo ormancı kullanacak. İki oyuncu ormanı dönerken üç koridorda da oyuncular yer alacak. Haritanın kompakt tasarımı ormancıların her koridora erişmesini kolaylaştırıyor.

Yeni oyun modunun en önemli özelliği ise etkinlikler olacak. Meddler bu etkinliklere King of the Hill ve Push the Payload’ı örnek gösterdi. Etkinlikleri tamamlayan takımlar büyük ödüller alacak. Oyundaki farkı da bu yaratacak. Tüm takıma aşırı miktarda kalkan gibi sıradan ödüllerin yanı sıra bazı ödüller daha “çılgınca” olacak. Örneğin minyonlara Blitzcrank hook’u özelliği verilmesi ya da araba minyonunun sizi ve takım arkadaşlarınızı haritanın tam ortasına göndermesi gibi özellikler düşünülmüş. Oyun modunda üst üste skor alanlar için de ödüller düşünülmüş. Bunlardan bazıları fazla hasar, daha fazla bekleme süresinde azalma ve daha çok hareket hızı.

Oyun modunun 8.16 yamasında PBE sunucusunda denenmeye başlanacağını belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir