League of Legends

League of Legends’a sesli sohbet özelliği geliyor

Riot Games Kore tarafından yapılan açıklamalara göre, dünyanın en popüler video oyunlarından League of Legends’a önümüzdeki dönemde sesli sohbet özelliği eklenecek.

Piyasaya 2009’da sürülen ve o tarihten bu yana sesli sohbetin üçüncü parti yazılımlar sayesinde yapıldığı League of Legends’ta bu eksiklik yakın zamanda giderilecek gibi gözüküyor. Riot Games Kore ekibinin, sitenin soru cevap kısmında yaptığı açıklamalara göre şirket yakın zamanda oyuna bu özelliğin eklenmesi konusundaki çalışmalarını ciddi şekilde sürdürüyor. Örneğin Blizzard’ın son dönemde çıkardığı Overwatch’ta bulunan sesli sohbet özelliği LoL’de yer almadığı için, hali hazırda iletişime geçmek isteyen oyuncular ya oyun içi yazılı sohbeti kullanıyor ya da Discord tarzı üçüncü parti yazılımlara yöneliyor. Yapılan açıklamalara bakarsak bu durum önümüzdeki dönemde ortadan kaldırılacak ve oyun içi sesli sohbet isteyen oyunculara bu imkan Riot Games tarafından sağlanacak.

Konu ile ilgili yapılan açıklamalar şu şekilde: “Şirket olarak oyuna sesli sohbet özelliği eklemeyi ciddi şekilde değerlendiriyoruz. Daha önceleri bu yeniliğin toxic davranışları artıracağı ve LoL’ü oynanmaz hale getireceğini düşünüyorduk ancak durumu tekrar değerlendirince sesli sohbetin oyuncular için oldukça yararlı olacağını düşündük ve konuyla ilgili çalışmalara başladık. League of Legends takımca mücadele etmeye dayalı bir oyun ve oyuncuların birbirleriyle konuşarak anlaşması bu anlamda oldukça önemli ve yararlı gibi gözüküyor. Çalışmalara başladık ancak sesli sohbetin oyuna ne zaman ekleneceği konusunda kesin bir şey söyleyemiyoruz.”

Bas-konuş şeklinde olması planlanan sesli sohbet, sinyaller ve yazılı sohbette olduğu gibi susturulabilecek. Böylece kötüye kullanımın önüne geçilmiş olacak.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Seslichat

    29 Haziran 2017 at 15:37

    guzel sevdim bunu ben takipteyim seslichat hemde sesli sohbet iyimiş

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir