Kategoriler: League of LegendsLeague of Legends Haberleri

League of Legends’ın en nadir kostümleri

Bir çoğumuzun oyun içinde hiç görmediği, elde edilmesi neredeyse imkansız olan en nadir League of Legends kostümlerini sizler için bir araya getirdik.Mağazasında çokça içerik bulunan League of Legends’, yapımcısı Riot Games’e en çok parayı şüphesiz kostüm satışlarından kazandırıyor. Oyunda yer alan yüzlerce kostümden bazıları parayla satın alınabilirken, bir takım nadir kostüm çok çok düşük bir ihtimalle kutudan çıkabiliyor. LoL’ün ilk zamanlarında dağıtılan kimi nadir skin’ler ise ebay gibi sitelerde binlerce dolara satılıyor. Satılan tabii ki kostümün içinde yer aldığı bir hesabın giriş bilgileri oluyor.

Biz de League of Legends’ın en nadir kostümlerini sizler için derledik:

1. Kara Alistar

League of Legends’ı yayınlandığı 2009 yılında “League of Legends Collector’s Edition” şeklinde satın alanlara dağıtılan Kara Alistar, oyunun en nadir kostümlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Ücretsiz olan bir oyunu para verip alanlar sınırlı sayıda olduğu için bu Alistar kostümü de çok az kişide bulunuyor.

2. Genç Ryze

LoL’ü çıkışından kısa bir süre önce ön sipariş ile alanlara dağıtılan Genç Ryze, bir zamanlar İnsan Ryze olarak biliniyordu.

3. Gümüş Kayle

Yine bu kostüm de ön sipariş ile LoL alanlara verildi. Kostümün herhangi bir kodunu bulmak neredeyse imkansız, kaldı ki Riot Games bu kodların geçerliliğini 2014 yılında kaldırdı.

4. Paslı Blitzcrank

Blitz’in bu kostümü yaklaşık üç ay mağazada kaldı ve orijinal görüntüye çok benziyor olması sebebiyle kaldırıldı. Oyunda rastlamak oldukça güç.

5. UFO Corki

Corki’nin UFO kostümü 14 Ocak 2010 öncesi League of Legends hesabı oluşturanlara dağıtıldı.

6. Kral Rammus

League of Legends’ı beta döneminde oynayanlara dağıtıldı.

7. PAX kostümleri (Sivir, Jax ve Twisted Fate)

2009, 2010 ve 2011 yıllarında düzenlenen PAX Prime etkinliklerinde yer alan az sayıdaki LoL sevdalısına dağıtılan bu kostümler, Kara Alistar ile birlikte oyunun en çok ilgi uyandıran nadir skin’leri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl 10 cevher ile alınan Neo Pax Sivir kostümü bu nadirliğe biraz gölge düşürdü diyebiliriz.

8. Riot Singed

2010’daki Gamescom’a katılan LoL oyuncularına verildi.

9. Manati URF

Bu ilginç kostüm 2010 yılında sınırlı süreliğine satışa sunuldu. Ancak geçen yıl 150 bin mavi öz ile açılabilir olması o tatlı gizemini ortadan kaldırdı.

10. Başyargıç Kayle

1. sezonda en az on oyun dereceli oynayanlara verildi.

11. Şanlı kostümleri (Jarvan IV, Janna, Elise, Morgana, Sivir, Maokai, Graves)

Her yıl League of Legends’ı altın veya daha üstü derecede bitiren oyunculara dağıtılan Şanlı kostümleri, 2011 yılında Jarvan ile başladı. Son olarak geçtiğimiz sezon sonu Şanlı Graves oyunculara dağıtıldı. Bu kostümler mağazada asla satışa sunulmuyor.

Enes Altunbaş :espor yazarı, avukat