League of Legends

League of Legends’ın oyun içi turnuva sistemi, Kuzey Amerika sunucusunda denenecek

Riot Games

Geçtiğimiz Aralık’ta birkaç kez denenen turnuva sistemi Clash, yarın Kuzey Amerika sunucusunda beta testi ile oyuncuların beğenisine sunulacak.

Oyun içi turnuva modunun duyurulmasının ve kısa bir dönem denenmesinin ardından 4 ay geçmişken, Riot Games’den bu konuda yeni bir hamle geldi. Bölgesel liglerin çoğunun bitmesinin ardından odağını oyun içi etkinliklere çeviren Riot Games, turnuva modunun beta testini Kuzey Amerika sunucularında yapacak.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Clash modu yalnızca istemci üzerinden kullanılabilecek. Her hafta sonu aktif olacak turnuvaya oyuncular 5 kişilik takım kurarak dahil olabilecek. Turnuvaya katılmak için gerekli olan bilet ise mavi öz, Riot puanı ya da oyun içi görevler ile elde edilebilecek. Turnuvada başarı gösteren takımlar ise yeniden bilet satın almaya gerek kalmadan diğer turnuvalara katılabilecek. Aralık ayında Avrupa Batı ve Türkiye sunucularında da denenen turnuva modunda her takımın kendine özel logosu ve takım kısaltması olacak. Riot Games forumlarında dolaşan bilgilere göre ilerleyen zamanlarda takımlar arası oyuncu takası/satışı gibi içeriklerin de istemciye eklenmesi bekleniyor.

Clash ismi verilen oyun içi turnuva modu yarın gün içinde Kuzey Amerika sunucusunda kullanıma açılacak. Takımlarını kuran NA oyuncuları ise turnuva başlangıç saatini bekliyor. Tüm sunucularda heyecanla beklenen içeriğin League of Legends adına çok radikal bir değişiklik olduğunu ve denemelerin ardından ülkemizde de kullanıma açılacağını söyleyelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir