League of Legends

League of Legends’ın yeni şampiyonu Kai’Sa duyuruldu

Daha önce nişancı olacağı duyurulan yeni League of Legends şampiyonunun adı ve yetenek seti belli oldu. Buna göre oyundaki 140. şampiyon Hiçlik’in Kızı Kai’Sa.

Son dört yılda oyuna yalnızca iki nişancı ekleyen Riot Games, Kai’Sa ile bu sayıyı artırmış oldu. Yetenek setine baktığımızda oynamasının oldukça eğlenceli olacağını düşündüğümüz şampiyonun yetenekleri şu şekilde:

PASİF: İKİNCİ DERİ

Kai’Sa’nın normal saldırıları rakiplerini plazmayla işaretleyerek, giderek artan ilave büyü hasarı veriyor. Üst üste yapılan birkaç saldırıdan sonra patlayan plazmalar, hedefin eksik can miktarına bağlı olarak anlık hasar veriyor. Aynı zamanda yakındaki takım arkadaşlarının verdiği hareketsiz bırakan etkiler de rakibe plazma yükü ekliyor.

Q: ICATHIA YAYLIMI

Kai’Sa çevresindeki rakiplere eşit olarak dağılan çok sayıda atış yapıyor. Aynı hedefe bu atışlardan birden fazlası isabet ederse hedef biraz daha az hasar alıyor. Yeteri kadar ilave saldırı gücü birikince Icathia Yaylımı çok daha fazla sayıda atış yapıyor.

W: HİÇLİK TOPU

Kai’Sa W yeteneği ile isabet ettiği ilk rakibi açığa çıkararak ona büyü hasarı ve plazma yükü veren bir Hiçlik enerjisi ışını ateşliyor. Yetenek gücü biriktirilmesi halinde Hiçlik Topu rakibe daha fazla hasar veriyor ve isabet halinde bekleme süresi kısalıyor.

E: GÜCÜN SINIRI

Kai’Sa kısa bir süre güç toplayarak hareket hızı kazanıyor ancak bu sırada rakibe saldıramıyor. Bu etkiden çıktığı anda saldırı hızında artış elde ediyor. Rakibe yapılan düz vuruşlar bu yeteneğin bekleme süresini azaltıyor.

R: ÖLÜMCÜL DÜRTÜ

Geldik Kai’Sa’nın en OP yeteneğine. Plazma yükü biriktirdiği rakibe atılabilen Kai’Sa, aynı zamanda bir süreliğine kalkan elde ediyor. Şampiyonun W yeteneğinin isabet ettiği uzaktaki rakiplere atlaması gerçekten onu diğer şampiyonlardan ayırır nitelikte.

W yeteneğinin yetenek gücüne sahip olunması halinde daha fazla hasar vermesi direkt olarak akıllara ilk item Guinsoo ve destek Nunu seçimini getiriyor. Ancak baktığımızda “kalıcı yetenek gücü” ifadesinin kullanıldığını görüyoruz ki bu da Nunu ve Guinsoo’dan gelen AP miktarlarının işlevsiz olacağını ortaya koyuyor. Bunun yanında oldukça havalı gözüken ulti yeteneği de oyun içinde bir takım problemler yaratmaya müsait. W yeteneğinin tutması sonrası uzak mesafeye ulti sayesinde gitmek, bizi beklenmedik bir duruma sokabilir. Bu sebeple rakip oyuncuların nerede olduğu bilgisine sahip olmadan kullanılacak uzun mesafeli ultiler bizi riske sokacaktır. Son olarak Braum’un Kai’Sa’nın karşı seçimi olarak çokça tercih edileceğini söyleyebiliriz.

Kai’Sa’nın çıkışıyla beraber gelen ilk kostümü de Bullet Angel Kai’Sa:

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir