League of Legends

Licorice, Cloud9’a transfer oldu

ESPN

NA LCS’in en başarılı organizasyonlardan Cloud9, üst koridoruna eUnited’tan Licorice’ı transfer etti. ESPN’in haberine göre resmi olarak 21 Kasım’da başlayan transfer sezonu ile beraber Cloud9 bu oyuncuyu bünyesine katacak.

Worlds 2017’de Batı’nın son umudu olarak çeyrek finale kadar yükselen Cloud9 ne yazık ki Team WE’ye elenmesine rağmen görece iyi bir turnuva geçirmişti. Sezon arasının başlaması ile beraber transfer piyasası hareketlenirken, Cloud9 da ilk hamlesini yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz mevsim NA LCS’e yükselme mücadelesi veren eUnited’ın üst koridor oyuncusu Licorice Cloud9’a transfer oldu.

2016 yılı sonunda Team Liquid Academy’nin NA CS slotunu satın alan eUnited, Cloud9’dan üst koridor için Licorice’ı transfer etmişti. Yapılan sözleşmede eUnited NA LCS’e yükselemediği takdirde oyuncuyu transfer etmek için ilk hakka sahip olma maddesini ekleyen C9, bu hakkı kullanacak. 2017 Yaz Mevsimi’nde eUnited’ın en iyi oyuncusu olarak gösterilen Licorice’un yerli üst koridorlar arasında geleceği oldukça parlak.

Öte yandan takımın hali hazırdaki üst koridoru Impact’in geleceği ise belirsiz. Sözleşmesi biten Impact’in gelecek teklifleri değerlendirmek istediği belirtiliyor. Cloud9 ise oyuncuyu takımda tutmak için elinden geleni yapmaya hazır. Transfer arasında Impact’in hangi takımda oynamaya devam edeceği belli olacak.

Contractz, Jensen, Sneaky ve Smoothie’nin kontratları ise 2018 sezonu sonuna kadar devam ediyor. Takımın hali hazırdaki başarısı ve düzeni göz önüne alındığında da Cloud9’ın dramatik bir oyuncu değişikliği gerçekleştirme ihtimali oldukça düşük.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir