League of Legends

Lira, free agent olduğunu açıkladı

Riot Games

Team Envy’nin Koreli yıldız ormancısı Lira, takımının NA franchising’de kendine yer bulamaması sonrası serbest kaldığını açıkladı.

Herhangi bir takımla anlaşmaya varamayan oyuncular gelecek sezonu boşta geçirmemek adına yeni yuva arayışlarına erkenden start verdi. Dün resmi transfer döneminin başlamasıyla birlikte birçok yıldız isim boşta olduğunu sosyal medya üzerinden paylaştı. Ormancı rolünün çok kritik olduğu şu dönemde free agent olduğunu açıklayan Lira’nın bu durum güncellemesi de dikkat çekti. Koreli yıldızın resmi transfer periyodu başlayana kadar herhangi bir takımla görüşmemiş olması ve boşta olduğunu açıklaması sosyal mecralarda büyük şaşkınlıkla karşılandı.

Espor kariyerine bir üniversite takımında başlayan Nam “Lira” Tae-yoo, buradaki performansıyla dikkat çekti ve önce KT Rolster ardından da CJ Entus’un akademi takımlarında oynadı. Afreeca Freecs’te parlayan tecrübeli isim, geçtiğimiz sezon NA LCS’e yükselen Team Envy’e transfer oldu. Takımının Kuzey Amerika’daki yeni franchising sisteminde kendine yer edinememesi sonrası boşa çıkan Lira, sosyal medya üzerinden free agent olduğunu açıkladı. Yetenekli oyuncunun kısa sürede yeni bir takıma transfer olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir