League of Legends

Lissandra geri dönüyor

https://rafater.deviantart.com/

Etkili bir orta koridor büyücüsü olmasına rağmen sık sık üst koridorda da oynanan Lissandra, dün gece yayınlanan 7.8 yaması ile önemli bir iyileştirme alarak metaya göz kırpmaya başladı. Şampiyonun pasifi ile Q yeteneğinde gerçekleşen değişiklikler, Lissandra’nın tekrar üst koridorda oynanmasına yol açabilir.

Her sezonun kendine has metası olmasına rağmen yamadan yamaya profesyonel sahnede oynanan şampiyonlar hızlı bir şekilde değişiklik gösterebiliyor. Riot Games her ne kadar önüne geçmeye çalışsa da 2017 Sezonu tankların hakimiyetinde geçen bir yıl oluyor. Sezon Ortası güncellemesinde de bu yıl tanklara odaklanıyor. Fakat buna rağmen üst koridor metası yavaş yavaş değişmeye başlıyor. Bir süre boyunca sadece Maokai, Poppy ve Nautilus izlesek de artık Fiora, Kled ve Jarvan gibi şampiyonları da görmeye başladık. Bu değişiklikler izleyicilerin seyir zevkini de arttırıyor elbette.

Sezon 4 ve Sezon 5’in bir bölümünde üst koridora büyücü şampiyonlar sıklıkla tercih ediliyordu. “Double AP” kompozisyonları, oynanış tarzlarının sofistikeliği ve başarılı olmasından ötürü tercih edilmesine rağmen bu kompozisyonları asıl öne çıkaran şey çift Işınlan kullanımıydı. Bu metada da üst koridora en çok tercih edilen şampiyonlardan birisi Lissandra’ydı. Kassadin-Lissandra ya da Lulu-Lissandra gibi kombinasyonlarla maçlara çıkan takımlar, büyük bir başarı yakalayabiliyordu. Bunu kullanan takımlara örnek olarak ise akla elbette ilk olarak Fnatic geliyor.

7.8 yaması ile pasifinin bekleme süresi oyun ilerledikçe düşen şampiyonun Q yeteneğinin ise yetenek gücü oranı arttırıldı. Bu değişiklikler küçük gözükmesine rağmen şampiyonun metaya girmesine yardımcı olacaktır. Şu anda hala sıklıkla tercih edilen orman şampiyonlarından olan Graves’in harika bir uyuma sahip olduğu Lissandra sadece sağladığı kitle kontrolü ile değil, minyon temizleme konusunda da takımlara büyük fayda sağlayabilir.

Şampiyonun iyileştirme alması ise tek başına orta koridora dönmesine yeterken, üzerine Kassadin’in de geçtiğimiz yamada güçlenmesi, akıllara ister istemez Double AP kompozisyonlarını getiriyor. Profesyonel sahneye dönmesi biraz vakit alsa da, Lissandra’nın bu değişiklikler ile SoloQ karşılaşmalarında tekrar terör estireceğini söylememiz mümkün.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir