League of Legends

Lissandra’nın pasif yeteneği değişiyor

Riot Games, League of Legends forumundaki gönderisine göre son aylarda üzerinde çalıştığı Lissandra için yeni pasif yeteneği denenmeye hazır.

Lissandra’nın şimdiki pasif yeteneği olan Buzdoğan birkaç saniyede bir şampiyonun kullandığı sonraki yetenekte mana harcamamasını sağlıyor. Güncellenecek olan yeni yeteneği ise Buz Cadısı’na kitle kontrol konusunda katkı sağlayacak. Yetenek, ismini koruyarak aşağıdaki özelliğe sahip olacak:

Buzdoğan: Lissandra’nın son 3 saniye içinde hasar verdiği şampiyon katledildiği zaman Donmuş Heykel‘e dönüşür. Donmuş heykel yakınındaki rakipleri %30 yavaşlatır. 2.5 saniye sonra Donmuş Heykel parçalanır ve yakınındaki rakiplere A (+B Yetenek Gücü oranı) büyü hasarı verir.

Açıklamak gerekirse şampiyonun pasifi koridor aşamasında yardım eden bir yetenekten olmaktan çıkıp oyunun tüm safhalarında etkili olabilecek bir yetenek haline dönüşüyor. Halihazırda takım savaşlarında güçlü olan şampiyon, açıklanacak olan yetenek değerlerine bağlı olarak çok daha iyi konumlara gelebilir.

Yapılan değişikliğin yakın zamanda PBE sunucusunda yerini alması bekleniyor. Meddler’ın yazısına göre diğer sunucularda oyuna getirilmesi yetenekle birlikte değişecek olan animasyonlar sebebiyle uzun sürebilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir