League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 6.12 yaması

Riot Games’in oyuna küçük dengelemeler getiren LoL 6.12 yaması yayına alındı.

Hatırlayacağınız üzere bir önceki 6.11 yamasında çok sayıda şampiyon ve eşyaya güç dengelemesi gelmişti. 6.12 yamasında ise genel olarak daha ufak çaplı yenilikler bulunuyor. Şampiyon bakımından Corki aldığı güncelleme ile daha fazla ön plana çıkıyor. Eşyalarda ise özellikle saldırı gücüne dayalı eşyaların az da olsa özelliklerinde artış meydana geldi. Ayrıca 6.12 yamasıyla beraber Sonsuz Karanlık Thresh ve Sonsuz Karanlık Varus kostümleri de oyundaki yerini alacak.

Yamanın önemli değişiklikleri şu şekilde;

Şampiyonlar

Bir süredir metada kendine yer bulamayan Corki‘nin W yeteneğinin son seviyelerdeki bekleme süresinde azalma meydana geldi. Şampiyonun E’si ise hasar bakımından iyileştirme aldı ve artık daha çabuk yük birikecek. Zaman zaman profesyonel sahnede de gördüğümüz Fizz‘in W yeteneğinin temel hasarı azaltıldı. E yeteneğinin de bekleme süresinde ufakta olsa artış yapıldı. Ormancı Xin Zhao‘nun başlangıç canı yükseltildi. Ayrıca can yenileme oranı da arttırıldı.

Eşyalar

Nişancıların sık tercih ettiği Ebedi Kılıç‘ın saldırı gücü değeri 70’e yükseltildi. Aynı şekilde Can Biçen‘in de saldırı gücü değeri 65’den 70’e yükseltildi. Dominik Efendi’nin Hürmetleri‘nin saldırı gücü değeri 10 artarak 50’ye yükseldi. Fani Hatırat‘ın saldırı gücü değeri 50 oldu. Bilgewater Palası‘nın altın değeri 1500’e düşürüldü. Youmuu’nun Hayalet Kılıcı’nın saldırı gücü değeri 5 azalarak 60’a indirildi. Asırlık Sopa‘nın altın bedeli 2700’e yükseltildi.

Kabiliyetler

Savaş Yarası‘nın sağladığı can miktarı arttırıldı. Hortlağın Pençesi‘nin vermiş olduğu hasar oranı arttırıldı. Doğuştan Yetenekli artık erken aşamada daha fazla yetenek gücü ve saldırı gücü sağlıyor. Seviye başına daha az yetenek gücü ve saldırı gücü veriyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir