League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 6.14 yaması

Riot Games, daha çok şampiyonlara ağırlık verdiği LoL 6.14 yamasını duyurdu.

6.14 yaması oyuna çok büyük yenilikler getirmese de, genel olarak şampiyon odaklı değişiklikler içeriyor. Geçtiğimiz haftalarda güncelleneceği duyurulan Ryze yeni yamayla birlikte oyundaki yerini alacak. Yamadaki bir diğer önemli nokta ise destek rolünün şampiyon ustalığı hesaplamasında ufak bir yenileme meydana geldi. Ayrıca 6.14 ile Havuz Partisi Fiora, Havuz Partisi Miss Fortune ve Havuz Partisi Taric kostümleri de oyundaki yerini alacak.

Şampiyonlar

Şampiyon konusunda en çok merak edilen nokta güncelleneceği duyurulan Ryze olmuştu. Güncellenen Ryze, 6.14 yaması ile birlikte oyundaki yerini alacak. Destek şampiyonlarından Leona’nın Q yeteneğinin bekleme süresi azaldı. E’nin rakibi yere sabitleme süresi arttı. Şampiyonun ultisinin hasarı azaldı fakat yetenek yeni bir pasif özelliği kazandı. Yeni pasif ile Leona ulti kullandıktan sonra normal saldırısının menzili bir hayli artacak. Orta koridor şampiyonlarından Azir‘in askerlerinin verdiği hasar 1 ve 18. seviyede aynı kalırken 1 ile 11. seviyeler arasındaki hasarı az da olsa düşürüldü. Üst koridor şampiyonlarından Fiora‘nın pasifi artık daha fazla can iyileştiriyor. Q’nun düşük seviyelerdeki günlendirme oranı arttı. Yamalarda görmeye pek alışık olmadığımız ormancı Lee Sin‘in W yeteneğinin sağladığı kalkan miktarı arttı. Orta koridor şampiyonlarından Lux‘ın pasifinin verdiği hasar artarken Q yeteneğinin hasarı azaldı. Malzahar‘ın hareket hızı ve saldırı menzili azaltıldı. Bir süredir metadan düşen Poppy‘nin pasifinin bekleme süresi ve hasarı azaldı. Ayrıca pasifin sağladığı kalkan ve W yeteneğinin hızı arttı. Yeni şampiyon Taliyah‘ın W yeteneğinin bekleme süresi artarken E’nin hasarı azaltıldı. Viktor‘un ilk sihir çekirdeği geliştirmesindeki bedel arttı, son geliştirmesinin bedeli ise azaldı.

Sihirdar Vadisi

Bulut Ejderhası’nın şampiyonlara sağladığı hareket hızı arttırıldı. Sağladığı özellik bakımından diğer element ejderhalarının altında kalan Bulut Ejderhası artık 15/30/45 yerine 25/50/75 hareket hızı sağlayacak.

Şampiyon Ustalığı

6.14 yaması ile destek rolünün şampiyon ustalığı hesaplamasında değişiklik meydana geldi. Bu değişiklik ile destek rolündeki kişilerin yaptığı asistler, skorla eşit değerlendirilecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir