League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 6.16 yaması

Dünya Şampiyonası öncesi birkaç şampiyona getirilen değişiklikleri içeren LoL 6.16 yaması yayınlandı. Genel olarak ufak pürüzlerin giderildiği yamada eşyalara herhangi bir değişiklik getirilmezken, herkesin merakla beklediği SKT T1 kostümleri de bu yama ile oyuna geldi.

League of Legends’ın en yeni şampiyonu Kled geçtiğimiz günlerde duyulmuştu. Şampiyon, bu yama ile oyunda oynanabilir durumda olacak. Uzun bir süredir tekli dereceli oyunlarını domine eden ve profesyonel sahnede de sıkça gördüğümüz Irelia bu yamada bir nerf aldı. Şampiyonun pasifi değiştirilirken, buradan kazandığı sıvışma yeteneği artık yakınında kaç rakip olduğuna değil, Irelia’nın bulunduğu takımın rakibine göre sayıca ne kadar az olduğuna bağlı olacak. Örneğin rakip ile aynı sayıda iseniz şampiyon %10 sıvışma yeteneği kazanırken, rakip takım arkadaşlarından fazla ise %25/30/35/40 sıvışma kazanacak. Klasikleşmiş bir meme olan Irelia’nın bu değişiklikten sonra popülerliğini yitireceği düşünülüyor.

Hasarı azaltıldıktan sonra destek rolünde oynanması beklenen Lulu bu yamada bir güçlendirme aldı. W yeteneğinin bekleme süresi oyunun erken dakikalarında azaltılırken yeteneğin verdiği saldırı hızı arttırıldı.

Yamadaki, hatta belki son zamanlardaki en etkili güçlendirme ise Nautilus‘a geldi. Şampiyonun R yeteneği olan Derin Darbe isabet ettiği tüm şampiyonları sersemletecek. Bu güçlendirmeden sonra Nautilus’un da metaya gelmesi bekleniyor.

Aldığı güçlendirmelerden sonra tekli dereceli oyunlarını bir süre meşgul eden Sona ise bu yamada bir nerf aldı. E yeteneğinin şampiyona sağladığı hareket hızı düşürülürken R’nin bekleme süresini azaltma etkisi oyunun erken dakikalarında azaltıldı. Yamadaki son değişiklik ise Viktor‘a geldi.  Şampiyonun R yeteneğinin azami hızı düşerken asgari hızı arttı. R artık daha çabuk hız kaybetmeye başlıyor. Dönüş hız ilavesi kaldırıldı.


Dünya Şampiyonası öncesi çokça değişiklik beklenirken 6.16 yamasının oldukça sessiz geçmesi şaşkınlığa da sebep oldu. Şampiyonlara getirilen değişiklikler dışında birçok hatanın da bu yamada düzeltildiğini belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir