League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 6.18 yaması

Riot Games, Dünya Şampiyonası’na çok kısa bir süre kala yeni LoL 6.18 yamasını yayınlandı.Güncelleme genel hatlarıyla şampiyonlar üzerinde meydana gelen değişiklikleri kapsıyor. Bunun yanı sıra Şampiyonlar Şampiyonu Zed, Fırıncı Pantheon, Mangalcı Leona, Kasap Olaf ve Suşici Akali kostümleri de 6.18 yamasıyla birlikte kısa sürede oyundaki yerini alacak.

Şampiyonlara baktığımızda en çok dikkat çeken konu güncellenen Yorick yeni yamayla oyuna gelmiş oldu. Öte yandan Vladimir, Taliyah ve Shen gibi şampiyonlara gelen dengeleme de 6.18’de önemli bir yer kaplıyor.

Şampiyonlar

Uzun zamandır merakla beklenen Yorick şampiyon güncellemesi 6.18 ile oyundaki yerini aldı. Nişancılardan Ashe‘in W yeteneğinin bekleme süresi ilk seviyelerde daha fazla olmak üzere arttı. Üst koridor’un güçlü şampiyonlarından Gnar‘ın W yeteneğinin hasarı azaltıldı. E’nin ise bekleme süresi arttırıldı. Metanın en çok tercih edilen üst koridor şampiyonlarından Shen‘in pasifinden aldığı kalkan miktarı azaltıldı. Q yeteneğinin ise verdiği hasar azaltıldı. Orta koridorda çok fazla göremediğimiz Lux‘ın E yeteneğinin yavaşlama etkisi yükseltildi. Ormancılardan Nocturne‘ün E yeteneğindeki dehşete düşürme süresi arttırıldı. Metanın güçlü ormancılarından Rek’Sai’nin taban zırh ve seviye başına zırh değerleri azaldı. Taliyah‘ın Q yeteneği artık minyonlara hasar vermeyecek. E yeteneğinin hasarı da azaltıldı. Metanın önemli orta koridor şampiyonlarından Vladimir‘in Q yeteneğini güçlendirilmiş iyileştirme miktarı azaldı. E’nin bekleme süresi artarken yeteneğin can üzerinden aldığı bedel azaldı. Yasuo‘nun seviye başına saldırı hızı azaldı, taban saldırı hızı arttı. Ayrıca ultinin sağlamış olduğu ilave zırh delmesi artık sadece kritik vuruşlarda geçerli olacak.

Eşyalar

Donmuş Balyoz‘un can miktarı 650’den 700’e yükseltildi. Artık Kazma yerine Dev Kemeri üzerinden geliştirilecek. Yadigar Kalkan‘ın sağladığı can iyileştirmesi 20’den 15’e düşürüldü.


2016 Dünya Şampiyonası’na az bir zaman kala çıkan 6.18 yamasında dikkat çeken önemli değişiklikler bu şekilde.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir