League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 6.2 yaması

Bir süredir merakla beklenen LoL 6.2 yaması bu akşam itibariyle yayınladı. Bir önceki yama gibi 6.2 yaması da önemli değişiklikler içeriyor.

6. sezonla birlikte yamalar da oyundaki yerini almaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda sezonun ilk yaması olan 6.1 yayınlanmıştı. Sezonun ilk yaması şampiyon, eşya ve kabiliyet gibi oyunun dinamiklerini etkileyen konularda birçok değişiklik getirmişti. 6.2 yaması da bunu takiben önemli yenilik ve değişiklikleri beraberinde getirdi. Yamanın en çok merak edilen kısmı da kuşkusuz önceden duyurulan yeni şampiyon Jhin oldu. LoL’ün yeni şampiyonu yamayla beraber oyundaki yerini alacak. Şimdi 6.2 yamasının detaylarına geçelim.

Yeni şampiyon Jhin

Riot Games’in geçtiğimiz aylarda tanıtım videolarını yayınladığı ve bundan kısa bir süre sonra da duyurusu yaptığı Jhin, bu yamayla beraber oyundaki yerini alıyor. Buradaki önemli nokta Jhin’in 6.2 yamasıyla birlikte çıkacak olmasına rağmen oyuna 1 hafta sonra dahil olması. Şampiyon hakkında daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Şampiyonlar

Şampiyon konusunda en önemli değişiklik Shen‘e geldi. Şampiyona gelecek olan güncellemenin daha önce duyurusu yapılmıştı. Shen’e yapılan bu önemli güncelleme böylece 6.2 ile beraber oyuna gelmiş oldu. Sıradaki şampiyon Dr.Mundo, şampiyonun oyunun erken aşamasındaki gücü azaltıldı. Buna bağlı olarak E yeteneği Acısever’in verdiği ilave saldırı gücü erken aşamada azaltıldı. Ultisinin de bekleme süresinde artış oldu. Metanın en çok tercih edilen ormancılarından Elise‘in hem örümcek hem de insan halindeki hareket hızı az da olsa düşürüldü. W yeteneği İntihar Örümceği’nin taban hasarında da azalma oldu. Üst koridorun güçlü isimlerinden Gangplank‘in ultisinin tüm kademelerdeki bekleme süresi çok ciddi bir artış gördü. Yeni şampiyonlardan Kindred‘in Q yeteneğinin mana bedeli azaltıldı. E’si Karabasan’da kurdun yaptığı saldırı hasarı azaltıldı. Önemli bir değişiklik alan bir diğer şampiyon da Rengar oldu. Q’nun normal hasarı azaldı fakat güçlendirme ile birlikte verdiği hasar arttı. E’si Bola Atışı artık havadayken yapıldığında kısa bir bekleme süresine girecek. En önemli değişiklik ise şampiyonun ultisinde oldu. Yeteneği aktifleştirdiğinde rakiplerin üzerinde çıkan ünlem işaretinin menzili arttı. Yani Rengar’ın ultisini kullanıp üzerimize doğru geldiğini artık daha uzun mesafeden anlayacağız. Tahm Kench‘in pasifinin yük süresi 7’den 5 saniyeye düşürüldü.

Eşyalar

Eşya değişikliklerin başında Buz Kraliçesinin Hakkı var. Neredeyse her büyücü şampiyonda gördüğümüz eşyanın bekleme süresi bir hayli arttırıldı. Büyücü şampiyonları ilgilendiren bir başka eşya olan Morellonomikon ve Athene’nin Lanetli Kadehi‘nin altın bedelleri düşürüldü. Tırpan‘ın taban saldırı gücü ve 100 minyona ulaşıldığında verdiği altın miktarı arttı.

Kabiliyetler

Suikastçı‘nın hasar ilavesi arttı fakat bu artış artık sadece şampiyonlara karşı işleyecek. En çok tercih edilen kabiliyetlerden olan Yıldırımların Efendisi’nin Hükmü‘nün düşük seviyelerdeki bekleme süresi arttı, ilerleyen seviyelerde azaldı. Ayrıca yüklerin süresi de azaldı yani kabiliyeti rakipler üzerinde gerçekleştirmek için artık daha seri vuruşlar yapmak gerekecek.


6.2 yamasının oyuna getirdiği değişiklikler ve yenilikler bu kadar. Son olarak şampiyon anlamında önemli değişiklikler olurken eşya anlamında da büyücü şampiyonları yakından ilgilendiren değişimlerin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir