League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 7.19 yaması

Riot Games

Worlds 2017’de oynanacak olan LoL 7.19 yaması detayları dün itibariyle paylaşıldı. Daha önce de PBE güncellemelerinde yapılan açıklamaların hemen hemen tamamı yamada yer alırken sürpriz bir şekilde Veigar ciddi bir buff aldı. Dönüşümlü Oyun Modu’nda ise Merkez Kuşatması 29 Eylül 2017 saat 12.00’dan 3 Ekim 2016 saat 04.00’a ve 6 Ekim 2017 saat 12.00’dan 10 Ekim 2017 saat 04.00’a kadar devrede.

League of Legends sahnesinin en önemli etkinliği olan Worlds 2017 heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor’un da yer aldığı Ön Eleme aşamasında ikinci tura geçilirken grup aşamasında oynanacak yamanın detayları da oldukça ilginç değişiklikler içeriyor. Dilerseniz yamaya kısa bir göz gezdirelim.

Şampiyonlar

Uzun bir süredir profesyonel sahneden düşen Azir, mini bir güncelleme aldı. Şampiyonun en büyük dürtme silahı olan Q yeteneğinin asker konumlandırma menzili azalırken W’nun çağırdığı askerlerin saldırı gücü arttı. E yeteneğine ise yeni bir mekanik eklendi. Yetenek artık kullanır kullanmaz kalkan sağlayacak ve yolü üzerinde bir rakipe çarparsa bir asker çağıracak. Ultisinin ise boyutu arttı ve bekleme süresi azaldı.

Tıpkı Azir gibi Xin Zhao da bir güncelleme aldı. Pasifi artık Xin Zhao’nun üçüncü saldırısında ilave hasar verecek ve şampiyonu iyileştirecek. W yeteneği ile koni şeklindeki bir alana hasar verecek olan şampiyon, rakiplerini de yavaşlatacak. E yeteneği ise Xin’e artık saldırı hızı veriyor. En büyük değişiklik ise R yeteneğinde gerçekleşti. Eski Poppy ultisine benzeyen yeni Xin ultisi 3 saniye boyunca şampiyonun hasar almamasını sağlayacak ve Xin’e saldırıldıkça yeteneğin etki süresi artacak.

Caitlyn’e getirilecek değişiklikleri daha önce de anlatmıştık. Tıpkı PBE olduğu gibi şampiyonun saldırı hızı dengelemeleri geri alındı. Canı azaltılan Caitlyn artık daha sık kapan kuracak fakat kapanlar yerde daha az süreyle kalacak. Ayrıca büyük bir buff olarak değerlendirilen pasifin kulelere de uygulanabilecek olması, Caitlyn’i metanın en değerli nişancılarından birisi haline getirecektir.

Janna’da da PBE’de açıklanan değişiklikler oyuna getirildi. E yeteneğinin bekleme süresi arttırılırken şampiyonun otomatik saldırıları hareket hızının belirli bir yüzdesini hasar olarak verecek.

Malphite da ufak bir buff aldı. Şampiyonun W yeteneği artık Granit Kalkan etkinken pasif zırh değerinin üç katını sağlayacak. Topunun hareket hızı arttırılan Orianna, W ve R yeteneğini artık topu durduğunda etkinleştirebilecek.

Ciddi bir iyileştirme de Vayne’e geldi. Q yeteneğinin hasarı arttırılsa da artık kritik vuruşlardan faydalanamayacak. Şampiyonun ultisinin ise Vayne’in saldırı yaptığı bir rakip üç saniye içerisinde ölürse kullanım süresi artacak.

Yamanın sürpriz iyileştirmesi ise Veigar’a geldi. Taban can değeri ve can yenilenmesi değerleri arttırılan şampiyonun W yeteneği ciddi bir buff aldı. Sadece son seviyede 8 saniye olan bekleme süresi artık sabit bir şekilde 8 saniye olacak.

Eşyalar

Alt koridor metasının adeta baş belası olan Kızgın Buhurdanlık, daha önce açıkladığımız güncellemeleri 7.19 yamasında aldı. Artık can yenilenmesi sağlamayan eşyanın saldırı hızı ve hasar bonusu artık seviyeye göre artıyor. Aynı zamanda artık destek şampiyonları da Kızgın Buhurdanlık’ın etkisine sahip olacak.

Nişancılara karşı etkili bir eşya olan Dikenli Yelek’in bedeli arttırılırken yansıtılan hasar değeri de azaltıldı. Öte yandan Çivili Zırh’ın zırh değeri ise arttırıldı.

Zırh Deşme çılgınlığı sırasında hemen hemen her AD şampiyonun satın aldığı Gecenin Kıyısı ise ufak bir güçlendirme aldı. Eşyanın aktif büyü kalkanı süresi arttırılırken bekleme süresi ise azaltıldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir