League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 7.21 yaması

Riot Games

Metadaki tank şampiyonların yanı sıra şu anda oyunu tamamıyla ele geçiren Kızgın Buhurdanlık’a da önemli dengelemelerin getirildiği LoL 7.21 yaması yayınlandı. 

Sadece tekli derecelide değil profesyonel sahnede de önemli bir yere sahip olan tank şampiyonların dengelendiği yamada ciddi eşya değişiklikleri de bulunuyor. En çok dikkat çeken eşya Kızgın Buhurdanlık olurken hala Cho’Gath’ta ve Twitch’te bir değişikliğin olmaması oyuncuların tepki göstermesine de neden oldu. Yeni rün sisteminin de bir sonraki yamada tanıtılacağı açıklandı. Bununla birlikte Dönüşümlü Oyun Modu kapsamında Ölümcül Felaket Botları 26.10.2017 saat 12.00’dan 07.11.2017 saat 04.00’a kadar devrede. Dilerseniz şimdi yama özetine geçelim.

Şampiyonlar

Aldığı mini bir rework sonrası oldukça güçlenen Azir bu yamada dengelendi. Şampiyonun Q yeteneğinin hasarı ile yüksek seviyedeki asker hasarı azaltıldı. Bir zamanlar üst koridorda da ormanda da oynanan Ekko’nun pasifine ise ufak bir güçlendirme geldi. Şampiyonun pasifi artık canavarlara iki kat hasar çıkaracak. Bu Ekko’nun koridor hakimiyetini kesinlikle arttıracaktır.

Orta koridorda iyi bir şekilde oynandığında zafer alması hemen hemen kesin olan Galio’ya ise önemli bir dengeleme geldi. Ciddi minyon temizleme mekaniği olan ve şampiyonun koridorunda durmasında büyük bir etkisi olan Q ve E yeteneklerinin taban hasarı azaltıldı, R hariç tüm yeteneklerin YG oranı arttırıldı. Yani Galio’ların tamamıyla tank eşyası satın alıp yüksek hasar çıkarma dönemi bitti.

Uzun bir süredir metadan düşen Gangplank ise ufak ama etkili bir iyileştirme aldı. Q yeteneğinin verdiği bonus altın miktarı arttırılırken bu değişiklik şampiyonun daha hızlı eşya satın almasına sebep olacaktır. Tekli dereceli maçlarda sık sık görmeye başladığımız Rammus da bir dengeleme aldı. W’nun zırh değeri yüksek seviyelerde artarken büyü direnci yüzdeleri düşürüldü.

Sejuani de metanın önemli ormancılarından birisi. Şu anda oynanmakta olan Worlds 2017’nin de etkili ormancılarından birisi olan şampiyonun taban zırh ve büyü direnci azaltılırken pasifinin kalkan süresi de dengelendi.

Udyr de iyileştirme alan şampiyonlardan. Seviye başına saldırı gücü değeri arttırılırken Kaplan saldırısının hasarı da arttırıldı. Aynı şekilde Urgot da oyunun ilerleyen safhalarında daha etkili hale getirildi. Şampiyonun pasifi artık ileriki seviyelerde daha düşük bir bekleme süresine sahip.

Eşyalar

Gelelim Kızgın Buhurdanlık’a. Dengeleme almasına rağmen hala ilk eşya olarak satın alınan Buhurdanlık bu yamada bir kez daha güçsüzleştirildi. Eşyanın verdiği saldırı hızı ciddi oranda azalırken isabet halinde verdiği hasar da aynı şekilde düşürüldü. Böylelikle Buhurdanlık’ın ilk eşya olarak satın alınma devri kapansa da ikinci veya üçüncü eşya olarak hala etkisini yitirmiş gibi gözükmüyor.

Çivili Zırh ve Randuin’den ötürü popülerliği düşen Donmuş Yürek de ufak bir iyileştirme aldı. Eşyanın sağladığı zırh değeri 10 arttırıldı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir