League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 7.7 yaması

Birçok şampiyonun yanı sıra yeni kostüm ve görsel güncellemelerinin de yer aldığı League of Legends 7.7 yaması dün gece itibariyle yayınlandı.

Geçtiğimiz haftalarda PBE’deki güncellemeleri sunup, Riot Games’in 7.7 yaması için yapmayı planladığı değişiklikleri sizlerle paylaşmıştık. Haberlerimize buradan ve buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazılarımızdaki değişikliklerin birçoğunun 7.7 yamasında oyuna eklendiğine şahit oluyoruz. Özellikle orman şampiyonlarına gelen güncellemelerin yanında, birtakım orta koridor şampiyonlarına da dengeleme geldi.  Son olarak, önümüzdeki iki hafta sonu boyunca  Hepsi Rasgele Sihirdar Vadisi (HRSV) oyun modunun da devrede olacağını belirtelim. Bu yeni oyun modunun özelliklerini geçtiğimiz haftaki yazımızda inceleyebilirsiniz.

Şampiyonlar

Şampiyonlara gelen değişiklikleri incelemeye Hüzünlü Mumya ile başlayalım. Amumu‘ya onu tekrar metaya sokabilecek yeni bir pasif eklendi ve bu doğrultuda yeteneklerinde de bir takım değişikliklere gidildi. Detaylı bilgiye PBE’deki farklılıklar ışığındaki yazdığımız yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bunun yanında Alistar‘ın E yeteneğinin bekleme süresi kısaltılırken, pasifi sayesinde yaptığı iyileştirmenin en yakın takım arkadaşını değil, tüm takım arkadaşlarını etkilemesine olanak sağlayan bir değişikliğe gidildi.

Bard da 7.7 yamasındaki değişikliklerden nasibini aldı. Şampiyonun yanında artık toplamda en fazla 9 micin bulunabiliyor. Üst koridorda dominant şekilde oynanabilen Camille‘de de dengelemeye gidildi. W yeteneği artık yalnızca şampiyonlardan iyileştirme etkisi oluşturacak şampiyonun ultisinin etki süresi de ilk seviyelerde azaltıldı. Öte yandan büyük bir güncelleme alan Galio‘nun pasifin hasarı azaltılırken, Q’nun atış oranı artırıldı ancak hortum bölgesinde verilen hasar da azaltıldı.

Son dönemde ormanda çokça seçildiğini gördüğümüz Graves‘in E yeteneğinden gelen büyü direnci kaldırıldı. Bunun yanında Jarvan‘ın W yeteneğinin sağladığı kalkan oranında dengelemeye gidilirken, Jinx‘in E yeteneğinin bekleme süresinde azaltılmaya gidildi. Yine E yeteneğinde bekleme süresi azaltılması yapılan Kassadin‘in, ultisinin yetenek gücü oranı artırıldı. Son olarak Katarina‘nın da E yeteneğinin bekleme süresi ilk seviyelerde kısaltıldı.

Tekli dereceli sırada seçilen ancak profesyonel sahnede göremediğimiz Lux da ultisi vasıtasıyla değişikliğe uğradı. Şampiyon R yeteneğiyle bir rakibi katlederse, bekleme süresinde büyük oranda bir azalma elde ediyor. Kuzey Amerika’da destek pozisyonunda oynanan ve perma ban skandallarına konu olan Nunu‘nun da taban can ve taban can yenilenmesi değerleri azaltıldı. Ayrıca şampiyonun pasif yeteneğinde bir güncellemeye gidildi. Pasif artık Nunu’nun bir sonraki yetenek kullanımında yeteneğin o anki seviyesinin bir üst seviyesindeymiş gibi etki göstermesini sağlıyor.

Rengar‘ın Q yeteneğinin hasarı azaltılırken, Rumble‘ın E yeteneğinin Zıpkın doldurma süresi artırıldı. Bunun yanında Shaco‘ya da bir takım değişiklikler geldi. Şampiyonun pasifinin saldırı gücüyle etki artışı azaltılırken, Q’nun taban hasarı kaldırılıp, bekleme süresi artılırdı. Ayrıca Q’nun yetenek gücü oranı, pasife aktarıldı. Öte yandan, Zırh Deşme’ye gelen nerf’ün ardından oynama sıklığı azalan Talon‘un da Q yeteneğinin hazarı azaltıldı. Son olarak Volibear‘in ultisi, dört yerine sekiz hedefe sekebiliyor.

Orman

Keskingagalar’ın taban saldırı gücü azaltılırken, can değeri artırıldı.

Kostümler

Karma’nın üç kostümünün splash art’ında güncellemeye gidilirken, Yüce Yumruk Lee Sin ile Dehşet Yıldızı Darius’un da önümüzdeki dönemde oyuna ekleneceği duyuruldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir