League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 7.8 yaması

Yeni çıkan ve değişikliğe uğrayan şampiyonların yanında harita, orman, kostüm güncellemelerinin de yer aldığı League of Legends 7.8 yaması yayınlandı.

7.7 yamasından sonra PBE’de denemeye alınan değişikliklerden birçoğunun hayata geçirildiği 7.8 yaması oldukça önemli güncellemeler içeriyor. Daha önce haberini yaptığımız yeni şampiyonlar Rakah ile Xayan’ın da ilerleyen günlerde dahil edileceği yamada oldukça güzel Master Yi ve Karma kostümleri de mevcut. Ormanda Kayacıllar’a ve Yampiri Yengeç’e görsel yeniliklerin eklendiği yamada Fırtına Yağmacısı’nın Cinneti kabiliyetinin efekti de yenilendi. Öte yandan önümüzdeki iki hafta sonu Poro Kralı Efsanesi oyun modunun devrede olacağını da hatırlatalım.

Şampiyonlar

Yukarıda da değindiğimiz gibi Asi, Xayah ve Gönülçelen, Rakan 7.8 Yaması Dönemi’nin çıkışını takip eden günlerde oyuna dahil edilecek. Halihazırda mevcut şampiyonlara gelen değişikliklere ise Aatrox ile başlıyoruz. Son yamalarda sıklıkla güncellemeler aldığını gördüğümüz Aatrox, 7.8 yamasında da es geçilmedi. W yeteneğinden artık çok daha fazla can yenileme sağlayacak şampiyonun pasifinden gelen saldırı hızı da artırıldı.

Pasifine önemli bir güncelleme gelen ve sıklıkla oynanmaya başlayan Amumu da değişikliklerden nasibini aldı. Artık %15 değil %10 gerçek hasar verecek olan şampiyonun W yeteneğinin hasarı da azaltıldı. Öte yandan Doğasever Baba Ivern‘ün oluşturduğu çalılar destansı canavarları gizleyemeyecek. Bunun yanında Karthus‘un Q yeteneği ön yüklemeye müsait hale getirildi ve böylece artık daha akıcı olarak kullanılabilecek.

Lissandra‘nın pasif bekleme süresinde önemli bir azalmaya gidildi. Bunun yanında şampiyonun Q yeteneğinin hasarı da artırıldı. Lissandra’yı artık profesyonel sahnede tekrardan görebiliriz. Taban zırh değeri azaltılan Malzahar‘ın, Hiçlik Haşereleri’nin can miktarı da düşürüldü. Öte yandan taban mana yenilenmesi azaltılan Nautilus‘un E yeteneğinin mana değeri de artırıldı. Yukarı koridorda ve destekte sıklıkla gördüğümüz şampiyon bu değişiklikler sonrası popülaritesini kaybedebilir.

Orta koridorda çokça tercih edilen Ryze‘ın Q’sunun bekleme süresi W/E isabet ettiğinde değil, artık kullanıldığında sıfırlanıyor. Bunun yanında Shen‘e de önemli değişiklikler geldi. Q yeteneğinin minyonlara verdiği hasar azaltılırken, şampiyonlara verdiği hasar artırıldı. Ayrıca E yeteneğinin enerji bedeli azaltılan şampiyonun ultisi ile sağladığı kalkan da eksik cana göre artıyor. Son olarak Udyr’in Q ve W artık her 3. vuruşta etki gösteriyor. Yetenek mana bedelleri düzenlendi.

Lol istemci güncellemesi ve Aram değişikliklerinin de yapıldığı yamadaki bu yeniliklere özel haberlerimizde ilerleyen saatlerde yer vereceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir