League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 8.1 yaması

Riot Games

Sezon öncesi dönemin son güncellemesi olan LoL 8.1 yaması detayları paylaşıldı. Normalden çok daha ufak olan güncellemede birkaç şampiyon dengelemesinin yanı sıra rünlerde de değişiklikler gerçekleşti. Dilerseniz direkt olarak yama özetine geçelim;

Sezon Başlangıcı

Daha önce de belirttiğimiz üzere 8. sezon 16 Ocak tarihinde başlayacak. Yeni sezon ile birlikte S- ve üzeri aldığımız şampiyonların hepsinde tekrar Hextech Sandığı alabileceğiz. Bu yama ile ilgili en önemli değişiklik ise Challenger oyuncuları için geldi. Artık Challenger oyuncuları birbirleri ile duo girebilecek.

Şampiyonlar

Yamadaki en büyük iyileştirme Brand‘e geldi. Ölümateşi Dokunuşu kabiliyetinin en ciddi kullanıcılarından olan Brand’in pasifinin verdiği hasar hedefin azami canının %2’sinden %4’e çıkartıldı.

Graves de önemli bir iyileştirme aldı. Şampiyonun Q yeteneğinin mana bedeli ve bekleme süresi azaltıldı. Ayrıca W da daha çok yavaşlatacak fakat etkisi daha kısa sürecek. SoloQ maçlarında pek sık rastlamadığımız Kayle ise güçsüzleşti. Şampiyonun saldırı gücü büyüme oranı ve ilave saldırı hızı oranı azaltılırken E yeteneğinin erken seviyelerdeki bekleme süresi arttırıldı.

Rework aldıktan sonra bir ara %75 kazanma oranına sahip olan Skarner da bu yamada iyileştirildi. Şampiyonun E yeteneği artık daha uzun sersemletecek ve daha fazla hasar verecek.

Hasarı değişmemesine rağmen nerf alan Zoe artık mekanik olarak daha zor bir şampiyon haline geldi. R’nin geçitten çıkış gecikmesi süresinin azalması, şampiyonun Q+Q+R kombosunu zorlaştırdı. Ayrıca E’nin etkinleşme süresi de arttı.

Rünler

Hakimiyet Yolu’ndaki Yırtıcı güçlendirildi. Daha tercih edilebilir bir hal alan Yırtıcı’nın bekleme süresi yoğunlaşması engellenirse yarı yarıya düşüyor. Eğer rün alan etkili bir yetenekle tetiklenirse ilk canı en az olan hedefe hasar veriyor.

Azim Yolu nitelik ilaveleri de güncellendi. Buna göre Azil birincil olarak tercih edildiğinde;

  • Azim+Büyücülük = 65 Can artı değişken olarak 10 Yetenek Gücü veya 6 Saldırı Gücü
  • Azim+Hakimiyet = 65 Can artı değişken olarak 9 Yetenek Gücü veya 5,4 Saldırı Gücü
  • Azim+İsabet = 65 Can artı %9 Saldırı Hızı

Azim ikincil olarak tercih edildiğinde ise;

  • Büyücülük+Azim = 65 Can artı değişken olarak 10 Yetenek Gücü veya 6 Saldırı Gücü
  • Hakimiyet+Azim = 65 Can artı değişken olarak 9 Yetenek Gücü veya 5,4 Saldırı Gücü
  • İsabet+Azim = 65 Can artı %9 Saldırı Hızı
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir