League of Legends

5Mid Özetliyor: LoL 8.2 yaması

Önemli şampiyon ve eşya dengelemeleri içeren League of Legends 8.2 yaması oyuna eklendi.

Yeni rünlerin oyuna eklenmesiyle metadaki şampiyon sayısının ciddi oranda arttığı LoL’de dengelemeler devam ediyor. Özetimize geçmeden önce genel değişikliklerden bahsedelim. İlk olarak daha önce belirttiğimiz gibi Keşiftaşı’nın oyundan kaldırıldığını hatırlatalım. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz. Bunun yanında minyon agrosuyla ilgili de çok önemli bir değişiklik oyuna eklenmiş durumda. Normalde düz vuruş yapan rakip şampiyonlara saldırmaya başlayan minyonlar, bundan böyle bir takım yeteneklerin kullanılması durumunda bu hamleyi gerçekleştiren şampiyona agrosunu kaydırıyor.

Etkilenen yeteneklere buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Öte yandan Miss Fortune’un kostüm görünümlerinin değiştiğini de hatırlatalım.

Şampiyonlar

Ekko bundan böyle ilk seviyede ilave %10 saldırı hızı kazanıyor. Bu değişikliğin şampiyonu ormana yönlendirmek adına yapıldığını söyleyebiliriz. Evelynn‘in anlık hasarının çok yüksek olması sebebiyle E yeteneğine nerf getirildi. Kırbaç artık hedefin azami can değerinin %6’sını değil %4’ünü hasar olarak alıyor.

Nişancılara da bir takım dengelemeler getirildi. Metaya bir türlü tam olarak giremeyen Jinx‘in ilk seviyelerdeki taban saldırı gücü azaltıldı ancak şampiyon artık pasif yeteneğini skor, asist veya kule alıp aktifleştirdiğinde saldırı hızı limitini aşabilecek ve tam bir canavara dönüşecek. Ayrıca makineli tüfeğin saldırı hızı da yetenek yükseltildikçe artacak. Öte yandan Ezreal’ın Q yeteneğinin taban hasarı ilk seviyeler için azaltıldı.

Son dönemde sıkça seçildiğini gördüğümüz Kha’zix’in pasif oranı azaltılırken, Q’sunun oranı artırıldı. Özellikle profesyonel sahnede sürekli şekilde yasaklanıp seçildiğini gördüğümüz Malzahar da önemli bir dengeleme aldı. Şampiyonun Q yeteneğinin oranı azaltılırken, ultisinin bekleme süresi de artırıldı.

Şu an oyunun en kötü durumdaki şampiyonlarından olan Nunu‘nun normal saldırıları artık ekstra büyü hasarı veriyor. Ayrıca normal vuruşlardaki bu büyü hasarı W yeteneğinin kullanılmasıyla yakındaki dost şampiyona da verilebilecek. Bunun yanında Orrn‘un W’su artık şampiyonu durdurulamaz yapmıyor. Ek olarak R’nin bekleme süresi de bir miktar artırıldı.

Sona‘nın Q yeteneğinin mana bedeli azaltılırken, Vayne’in de seviye başına saldırı hızı ve R’nin ilave saldırı gücü düşürüldü. Son olarak Pantheon‘un W yeteneğinden gelen kalkanın artık kuşatma minyonu saldırısıyla bozulmayacağını belirtelim.

Eşyalar

Efsun: Rün Feryadı‘nın tetiklenince yenilediği mana oranı %15’ten %25’e yükseltildi.

Rünler

Artçı Şok: Taban hasarı azaltıldı. Hasarının cana göre artış oranı da azaltıldı ama artık ilave saldırı gücü ve yetenek gücüyle artıyor.

Hortlağın Pençesi: Menzilli şampiyonlara gelen iyileştirme ve hasar azaltmaları %50’den %40’a düşürüldü.

Muhafız: Bekleme süresi artırıldı.

Buzul Takviyesi: Yavaşlatma miktarı artırıldı.

Arakçı: Aşırılan eşyaların altın değeri azaltıldı.

Zafer: Katletme altını 25’ten 20’ye düşürüldü.

Son Darbe: Hasar artışı %9’dan %7’ye düşürüldü.

Son Direniş: Azami hasar artışı düzeltildi.

Zombi Totem: İlk seviyelerdeki süresi azaltıldı.

Hayalet Poro: Görüş mesafesi artırıldı.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Dquixote

    24 Ocak 2018 at 15:22

    JarvanIV un pasifi ne zaman eski haline gelecek. E q kombosunu kacirinca hiçbir işe yaramıyor şampiyon. Pasifi yukseltilmeli kesinlikle..

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir