League of Legends

LoL, lag’ın önüne geçmek için kendi ağını kuruyor

Dünyadaki her oyun gibi, League of Legends da lag sorunundan muzdarip. Ama bu sorunu halletmek için kendi ağını kurmada iddialı bir plan ortaya attı.

Fakat elbette, gezegendeki en büyük oyun olması, LoL’un bir şeyleri doğru yaptığını gösteriyor ve bu vaadini de tutabileceği konusunda bize güven veriyor.

Aşağıda Riot ekibinin bu konudaki açıklamalarından bazı kısımları sizlerle paylaşıyoruz.

Ekip, IPS (İnternet Servis Sağlayıcısı)’nın gerçek oyunculara hitap etmediğini düşünüyor. Bunu kanıtlayan yargısı ise, IPS’nin saniye veya dakika bazında daha büyük veri aktarımına odaklanması; ama oyunlar için gerekli olan şeyin, daha küçük çapta verilerin milisaniyeler içinde hemen aktarılabilmesidir.

Bundan da önemlisi, İnternet bağlantınız ihtiyacınız olduğu anda size odaklanmayıp ülkenin bir diğer ucunda geziyor olabilir.

İşte bu sebeplerden dolayı League of Legends Riot Ekibi, yalnızca Efsaneler Ligi’nin sihirdar trafiğine odaklanacak ve gerçek oyunculara gerçek hizmet sunacak bu özel altyapıyı kurma çabası içinde.

Bu proje ile, oyundaki ping’lerin, bağlantı kesintilerinin, lag’ın en aza indirilmesi; daha istikrarlı bir bağlantı yapısının kurulması planlanıyor. Böylece oyuncular dış etkenlere maruz kalmadan çabalarının karşılıklarını en iyi şekilde görebilecekler. Tabii özellikle profesyonel platform için bu uygulama, büyük bir rahatlama ve kalite standardının yükselimini sağlayacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir