League of Legends

LoL’de artık sinyaller susturulabilecek

Riot Games yaptığı açıklama ile sık kullanılması halinde birçok oyuncuya rahatsızlık veren sinyallerin(ping),  7.10 yamasından itibaren susturulabileceğini duyurdu.

League of Legends, oyuncuların talepleri doğrultusunda değişmeye devam ediyor. Panolar ve reddit üzerinden sıklıkla ping kullanımıyla ilgili şikayetlerini belirten LoL topluluğu, amaçlarına ulaşmış gibi gözüküyor. Zira konuyla ilgili açıklama yapan şirket yetkilileri, 7.10 yamasıyla birlikte sinyalleri susturma seçeneğinin oyuna ekleneceğini duyurdu. Özellikle bir ormancıya koridorlarda sürekli bir şekilde yardım isteyen oyuncuların verdiği sinyallerin veya  takım arkadaşlarını kızdırmak için ping kullananların oyunu çekilmez hale getirdiği sıkça dile getiriliyordu. Riot Games de bu durumu görmezden gelemedi ve oyunda takım arkadaşlarından gelen tüm sesleri susturma seçeneği oyuna eklenmeye karar verildi. Buna göre oyunun sohbet kısmına “/mute full” yazarsanız, bundan böyle ping kullanımından duyduğunuz rahatsızlığı ortadan kaldırabileceksiniz.

Uyarı sinyali, yardım sinyali, çekilme sinyali, yoldayım sinyali ve rakip kayıp sinyalinin oyunda susturulabilecek olması, bazı durumlarda sinir bozucu hareketleri engelleyecek olsa da, oyunda önemli bir iletişim sorununu ortaya çıkaracak. Profesyonel karşılaşmalarda, tüm oyuncular kulaklıkla iletişim halindeyken dahi kullanıldığını gördüğümüz sinyallerin susturulması, şüphesiz susturan kişi için dezavantaj teşkil edecektir. Yeniliğin oyuna nasıl etki edeceğini hep birlikte göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir