League of Legends

LoL Sezon 6’nın Dereceli geliştirmeleri

Sezon 6’da geliştirilecek/değişecek bir diğer sistem ise Dereceli Oyun sistemi. Hali hazırdaki sistemde dereceli oyunlara ya kendiniz, ya da bir arkadaşınız ile beraber girebiliyorsunuz. Dereceli oyunların ciddiyeti normal oyunlardan farklı olduğundan ötürü, beraber oynadığınız bir arkadaşınız yoksa bu oyunlar oldukça zorlu geçebiliyor. Dahası, bazı oyunlar moral bozucu bile olabiliyor. Örneğin, dişinizle tırnağınızla geldiğiniz Altın V’e yükselme serisini iyi oynamanıza rağmen kaybettiniz. Tekrardan gerekli puanı toplamak ve 5 maçlık bir seri oynamak zorundasınız. Değişecek olan dereceli oyun sistemi, tüm bu sorunları çözmekle beraber dereceli oyun deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Dinamik Gruplar
Dereceli oyun geliştirmelerinin en güzeli, belki de “Dinamik Gruplar” olarak adlandırılan bu değişiklik. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere şu anki dereceli oyun sisteminde ya tek başınıza ya da bir arkadaşınızla oyuna girebiliyorsunuz. Bunu değiştirmeyi amaçlayan sistemle beraber dilediğiniz sayıda arkadaşınız ile dereceli oyuna girme imkanına sahip olacaksınız. Bu arkadaşlarınız ile sizin derecenizin yakın olması gerekiyor hala. Güzel olan detay ise, 5 arkadaş dereceli oyun oynamak istiyorsunuz. Rakip eşleşmesi ise tıpkı sizin gibi 5 arkadaşı sizinle karşılaştırmaya odaklı.

Bununla beraber dereceli takımlar da geçerliliğini korumakta.

Grup Takviyeleri
Riot Games’in sık sık yaptığı şeylerden birisi de, oyuncuları arkadaşları ile beraber oynamaya teşvik etmesi. Nitekim Sezon 6’nın ana mentalitesinde yine bu teşvik görünürken, Kulüp ve Grupların devreye girmesiyle beraber tek başına oyuna giren oyuncu sayısını azaltmak hedefleniyor. Tıpkı daha önce olduğu gibi, grup halinde oyuna giren oyuncular IP takviyesi promosyonunu kazanacak.

Gelişmiş Üst Aşama Eşleşme
Profesyonel/yüksek derecedeki oyuncuların en çok yakındığı durumlardan birisi de oyuna girme sırasındaki bekleme süreleriydi. Yarım saatten fazla bekleyebilen oyuncuların bu problemi de Sezon 6 ile beraber gelecek değişiklikler sonucunda çözülecek. Oyuncu eşleştirme sistemini değiştirecek olan Riot, yüksek eloya sahip oyuncuların daha kısa sürede oyuna girmelerini sağlayacak. Elbette oyun kalitesi korunacak.

Terfi Yardımcısı
Bir lig atlama serisini kaybettikten sonra, o seriye çıktığınızda bir zafer ile başlamanızı sağlayacak olan Terfi Yardımcısı, oyuncuların çok daha kolay lig atlamasını sağlayabilecek bir sistem. Terfi Yardımcısı, Altın I ve aşağısındaki ligler için geçerli olacak. Oyuncuların şevkinin kırılması da bu şekilde önlenecek gibi duruyor. Lig yükselmek için yeterli yeteneğe sahip olmasına rağmen girdiği seri maçlarını kaybeden oyuncular, bu sistem ile beraber ellerine geçen şansı daha rahat bir şekilde değerlendirebilecekler.

Derecelide Yeni Şampiyon Seçimi
Yeni şampiyon seçimi, Sezon Öncesi Dönem’de Kuzey Amerika ve Türkiye sunucularında test amacıyla dereceli sıralar için devreye girecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir