League of Legends

LoL Sezon 6 ile gelen sosyal özellikler

League of Legends Sezon 6 değişimlerine Sosyal bölümü ile devam ediyoruz.

Riot Games, 2016 Sezonu için oyuncuların iletişimini geliştirecek üç yeni özellik duyurdu. Bu üç özelliğin de arkasında, arkadaşlarla girilen oyunların sayısını arttırmak olduğunu söyleyebiliriz. Nihayetinde hepimiz tanımadığımız oyunculara sinirlenip bilgisayar başında sinir krizleri geçirmişizdir. Yeni sosyal özellikler, bunu biraz da olsa kısmayı amaçlıyor.

Şimdi bakalım Sezon 6’da arkadaşlarımızla neler yapabiliyoruz:

social-feature-panel-1

Kulüpler

Riot Games’in duyurduğu ilk sosyal özellik, kulüpler oldu. Oyuncuların “eşsiz” isimler koyarak tamamen kendi başlarına oluşturabildiği kulüpler, neredeyse her amaca hizmet edecek desek yeridir. Oyuncular tarafından yönetilecek olan bu kulüplere yine yönetici oyuncuların davetleriyle katılım sağlanacak. Aynı yöneticiler, kulüplerde rahatsızlık çıkaran oyuncuları da uzaklaştırma yetkisine sahip olacak. Bununla birlikte kulüplerdeki diğer üyelere de yönetici ayrıcalığı tanıyabilecek. Ortak bir sohbet odası işlevi görmekle birlikte, kulüp fikrinin arkasında, daha organize ve takım olarak oynamak yatıyor. Kulüplerin içerebileceği oyuncu sınıflandırması ise tamamen yöneticilerin insiyatifine bırakılmış durumda. Yani ister mahalle arkadaşlarınız için bir kulüp, isterseniz okul ekibi için başka bir kulüp kurabileceksiniz. İsimleri farklı olduğu sürece, açabileceğiniz kulüp sayısının sınırı bulunmuyor. Kulüp isimleri oyuncuların sihirdar adının yanında da görünecek ve birden fazla kulübe üye olunması halinde değiştirilebilecek. Kulüplerde ilk etapta en fazla 100 oyuncuya izin vereceğini söyleyen Riot Games, ilerleyen zamanlarda bu sayının arttırılabileceğini de ekliyor.

social-feature-panel-2

Gruplar

Halihazırda arkadaşlarımızla oyunlara girmek için kullandığımız gruplar, minik bir değişimle oyun içinde daha faydalı bir hal alacak. Grup olarak sıraya girilen oyunların daha hızlı yükleneceği belirtilirken, ana ekranda açılan grup sohbeti oyun içerisinde de varlığını sürdürmeye devam edecek. Nitekim oyun bittikten sonra da artık gruplar dağılmayacak ve grup liderinin tek bir tıkıyla yeni oyun için sıraya girmek mümkün olacak. Ek olarak yeni gruplar açık veya kapalı şekilde kullanılabilecek. Açık gruplara arkadaş listesinden herhangi birisi dahil olabilirken, kapalı gruplar sadece grup liderinin davetiyle oyunculara kapılarını açacak.

en_US_friends_mobile_app

LoL Arkadaşları Uygulaması

League of Legends’ın Sezon 6 ile birlikte getirdiği sosyal özellikler arasında belki de en alışılmadık olanı, iOS ve Android işletim sistemleri için çıkacak olan LoL Arkadaşları uygulaması. Mobilde de artık League of Legends’dan uzak kalmamamızı sağlayacak bu uygulama, oyun içindeki arkadaşlarımızla devamlı iletişim kurmamıza önayak olacak. Oyunda olsak da, olmasak da uygulama üzerinden maçlar organize edebilecek, eksik kalan pozisyonlar için arkadaşlarımıza oyun davetlerini bildirim olarak gönderebileceğiz. İlerleyen zamanlarda gelecek güncellemeler ise Kulüpler ve Gruplar özelliklerini de uygulamaya katacak.

Tüm bu özellikler, League of Legends 2016 sezonunda bizlerle buluşacak. Riot Games, çıkışlarından itibaren bu üç özelliğin sürekli olarak geliştirileceğini belirtiyor. Heyecanla bekliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir