League of Legends

LoL Sezon 6’da şampiyon seçim ekranı değişiyor

League of Legends Sezon 6 değişikliklerinde sıra yeni şampiyon seçim ekranında.
Oyuncuların uzun zamandır değişiklik istediği, hatta bir çok oyuncunun kendi konseptini yaptığı şampiyon seçim ekranı, değişiklik bekleyen herkesi tatmin edecek cinsten.

Belirtmek gerekir ki sadece şampiyon seçim ekranı değil, şampiyon seçme mekaniği de değişiyor. Oyun başlamadan önce tüm oyuncuların bir sayfada toplanacak ve her oyuncu oynamak istediği iki rolü belirtecek. Bu noktada “Fill” yani “Takım neye ihtiyaç duyuyorsa oynayabilirim” seçeneği de oyunculara sunulmakta.

Her oyuncu rolünü belirttikten sonra başlayacak olan takım arayışı, oyuncuların daha iyi bir takım kurma tecrübesi yaşamasını amaçlıyor.

Yasaklama ekranı mekaniği de tamamen değişmiş durumda. Hali hazırda bulunan sistemde birinci sıradaki oyuncu tüm yasakları yapmaktaydı. Yeni yasaklama sisteminde ise sıralamadaki son üç oyuncunun birer yasaklama hakkı bulunuyor. Bundaki amaç da ilk iki sıradaki oyuncunun öncelikli şampiyonları seçmesini sağlamak.

Yeni şampiyon seçme ekranının amacı ise takımdaki oyuncuların birbirlerini anlaması ve daha koordineli çalışması üzerine kurulu. Yine belirtelim, oynayacağımız rolü maç aramadan önce bildireceğiz. Her oyuncunun iki pozisyon seçmesi, oyuncuların maç bulma süresini kısaltırken aynı zamanda oynamak istemedikleri rollerden kaçınmalarına da imkan sağlıyor.

Destek ve orman rollerinin pek revaçta olmadığının farkında olan Riot Games, gerekirse bu rollerde oynayan oyunculara bonus IP vererek bu problemi çözmeyi amaçlıyor.

Tüm değişiklikleri neredeyse görsel olarak aktaran Riot Games’in videolarını bir araya getirmeye çalıştık. Bir de videolara bakmak istemeyenler için, Sezon 6’daki yeni seçim ekranının görüntüleri bulunuyor:

1 Yorum

1 Yorum

  1. Cabir Şekerci

    4 Kasım 2015 at 16:18

    Çok güzel değişiklikler, başlangıçta eksiklikler olacaktır ama ilk adım atılıyor en azından..

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir