League of Legends

LoL Sezon 6’da şampiyon ustalığı ve zanaat

League of Legends’taki en popüler ve aktif olarak takip edilen sistem şüphesiz Şampiyon Ustalığı. Bir şampiyonla oynadığınız oyun sonrası kazandığınız puanlar birikerek, o şampiyondaki ustalığınızı geliştirebiliyorsunuz. 5 seviyeden oluşan ustalık sisteminde, 5. seviyeye ulaştığınızda ise oyun yükleme ekranında bir çerçeve elde ediyorduk. Bir şampiyonla bu kadar çok oynadıktan ve o şampiyonla ustalaştıktan sonra elde edilen ödül Riot Games’e tatmin edici gelmemiş olacak ki, Sezon 6’da bu durum değişecek.

Oyundaki kostümlere ulaşmanın tek yolu RP satın almaktan geçmekteydi. “Hextech Zanaatkarlığı” ile bu durum artık değişecek. Hextech Zanaatkarlığının iki amacı bulunmakta. Birincisi oyun içindeki rastgele ganimetleri büyük indirimlerle oyunculara sunmak; diğeri de oyuncuları, oyun içerisindeki başarılarına bağlı olarak şampiyon ve kostümler ile ödüllendirmek. Şampiyon ustalığının sonucunda kostüm olduğunu bilmek, eminiz ki bir çok oyuncuyu oyuna daha çok bağlayacak ve emeğinin boşa gitmediği hissini destekleyecek. Sistem ile alakalı tüm detaylar belli değil, fakat açıklanan bazı şeyler bulunmakta.

Yeni sezonda, oyuncular, Ustalık Sandıkları ve Anahtarlar kazanabilecek. İkisini de edindikten sonra birleştirerek sandığı açacak. Burada oyunculara verilecek ödül, kiralanabilen ya da kalıcı olarak hediye edilen kostümler ve şampiyonlar olacak.

Kazanılan her oyun sonrası oyuncunun Anahtar ve Anahtar Parçacığı kazanma şansı bulunacak. Grup olarak girilen oyundan sonra kazanılacak anahtar sayısı, tek başına girilen oyun sonunda kazanılacak anahtar sayısından daha fazla olacak. Yeteri kadar Anahtar Parçacığı toplandığında, bunlar zanaat tezgahına birleştirilip tam Anahtar’a çevrilebilecek.

Ustalık Sandıkları ise, oyuncunun oyundaki kişisel ve takım performansına bağlı olacak. Dağıtılacak sandık sayısı ise henüz belli değil.

Bunun yanında, hediye ya da kiralık kostümler dışında, bu kostümleri ya da şampiyonları hatırı sayılır bir indirim ile satın almak isteyenler de mağazada bu isteğini gerçekleştirebilecek. Oyuncu, kazandığı ödülleri, örneğin hiç kullanmayacağı düşündüğü bir kostümü, zanaat tezgahını kullanarak başka içerikler ile değiştirebilecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir