League of Legends

League of Legends TR sunucusu Türkiye’ye taşındı

Riot Games

Riot Games, Türkiye’ye girişinin beşinci yılı kutlamaları çerçevesinde Berlin’de bulunan League of Legends TR sunucusunu nihayet Türkiye’ye taşıdı.

Riot Games, Türkiye geneline dağılan milyonun üzerinde League of Legends oyuncusuna çok daha iyi hizmet sunmak amacıyla sunucusunu Türkiye’ye getirdi. Türkiye’nin her bir köşesindeki LoL oyuncularına çok daha kaliteli bir oyun deneyimi sağlayacak olan yeni sunucu, yaklaşık 10 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçti. League of Legends Türkiye Sunucusunun devreye girmesiyle Türkiye’deki oyuncuların mevcut ping’lerinin ciddi şekilde azalması hedefleniyor. Bu anlamda oyuncuların ping’leri 10 ms’e kadar inmiş durumda.

 

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, konuyla ilgili açıklamasında yapılan bu yatırımın Türkiye’de milyonlarca oyuncu için 5 yıldır değer üretmeye devam eden ve kendi sektöründe dev bir ekosistemin şekillenmesine yol açan şirketin, Türkiye’ye yatırım yapma konusundaki kararlılığına işaret ettiğini söyledi.

Riot Games, bu arada League of Legends sunucularında hizmet vermek üzere özel olarak geliştirilen işlemcileri dünyada ilk kez Türkiye’deki sunucuda kullanılacak. Türkiye’deki ekibin gelişimini yakından takip ettiği yeni işlemciler, League of Legends sunucularının ihtiyaçlarına uygun iyileştirmelere sahip. Bu sayede oyunculara daha az sayıda sunucuyla çok daha iyi hizmet vermek mümkün hale geliyor. Bu durum sunucuların enerji ve bakım giderlerinde de önemli oranda tasarruf sağlıyor.

Son olarak, Türkiye sunucusunun açılması şerefine AB Batı, AB İskandinav ve Doğu sunucularında oynayan oyuncular, hesaplarına yüklenen 1 RP’yi kullanarak 23 Temmuz’a kadar Türkiye’ye ücretsiz bir şekilde geçiş yapabilecek.

2 Yorum

2 Comments

  1. sinan

    25 Haziran 2017 at 02:36

    benimde aynı vodafone net kullanıyorum vodafone net ile bir anlasmamı yok anlamıs değilm

  2. Tuncay

    23 Haziran 2017 at 17:10

    BENİM PİNGİM 10 DAN YADA 20 30 YADA 40 FELAN OLMUYOR SEBENİ NEDİR ACANBA

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir