League of Legends

League of Legends’ın yeni şampiyonu Illaoi duyuruldu

Riot Games merakla beklenen yeni şampiyonun duyurusunu yaptı. Illaoi, League of Legends’ın en yeni şampiyonu olacak.

Oyuna yeni şampiyon getirme konusunda son zamanlarda elini çabuk tutan Riot Games, geniş şampiyon arşivine bir yenisini daha ekliyor. Önceden de haberini yaptığımız Illaoi sezonun son günüyle birlikte resmiyet kazandı. Önceki aylarda hatırlayacağınız üzere şampiyonun bir ses dosyası PBE sunucusuna gelmişti. Beklediğimiz gibi oldu ve aradan bir süre geçtikten sonra Riot Games şampiyonun duyurusunu yaptı. Illaoi ayrıca Ezergeçerler’in de yeni üyesi olacak. Hatırlayacağınız üzere daha önce Ezergeçerler adıyla Darius, Garen, Mordekaiser ve Skarner’a önemli güncellemeler gelmişti.

Şimdi Ruhani Rehber’in yeteneklerine geçelim;

illaoi-p

 

Pasif – Yaşlı Tanrının Elçisi: Illaoi belli aralıklarla yakındaki bir duvarda bir dokunaç çıkarır. Dokunaçlar, Illaoi’nin yetenekleri ile etkileşime geçer ve öldürülene ya da bir dakika hareketsiz kalana dek varlığını korur.


illaoi-q

 

Q – Dokunaç Darbesi: Pasif: Rakip şampiyonlara vuran dokunaçlar, Illaoi’yi kayıp can değerinin küçük bir bölümü kadar iyileştirir.

Aktif: Illaoi yaptığı büyüyle hedef yöne uzantılar gönderir ve isabet alan tüm rakiplere hasar verir.


illaoi-w

 

W – Sille Tokat: Illaoi bir sonraki normal saldırısında hücum ederek hedefe ilave fiziksel hasar verir ve yakındaki bütün dokunaçlara hedefe saldırmalarını emreder.


illaoi-e

 

E – Ruh Sınavı: Illaoi yaptığı büyüyle hedef yöne uzantılar gönderir. Uzantılar temas ettiği rakip şampiyonun ruhunu yakalayıp söker ve Illaoi’ye götürür. Ruhani Rehber veya takım arkadaşları ruha saldırdığında, ruhun çektiği acının bir kısmı sahibi olan şampiyona aktarılır. Illaoi ve takım arkadaşları ruhu yok etmeyi başarırsa ya da şampiyon ruhundan uzağa kaçarsa; rakip, ağır bir yavaşlatma etkisi altında kalarak kabuk haline gelir ve çıkardığı dokunaçlar hem kendisine hem de takım arkadaşlarına saldırır. Ruh Sınavı, dokunaçların ruh ve kabuklara vurarak isabet alan bütün rakiplere fiziksel hasar vermelerini sağlar.


illaoi-r

 

R – İlahi Ders: Illaoi havaya sıçrayıp, elindeki idolü yere çarparak yakındaki bütün rakiplere hasar verir. İsabet alan her rakip için bir dokunaç çağırır. İlahi Ders aktif durumdayken Sille Tokat’ın bekleme süresi önemli ölçüde azalır.


Vadi’nin en yeni üyesinin yetenek seti bu şekilde olurken, yeteneklerin görselleri de bir hayli farklı ve dikkat çekici. Ezergeçerler’in yeni şampiyonu olan Illaoi, büyük bir ihtimal üst koridorda tercih edilecektir. Koridor aşamasında ise şampiyon, rakiplerinin canını bir hayli sıkacak gibi gözüküyor. Dokunaçları sayesinde kendisini iyileştirebilme özelliği koridorda uzun süre kalma anlamında kilit nokta olabilir. Yine dokunaçlar ile rakiplerine ek hasar vermesi bir başka önemli özellik. Kitle kontrol anlamında şampiyon biraz zayıf kalsa da, E yeteneğinden gelen yavaşlatma etkisi durumu kurtarır nitelikte. Ayrıca E yeteneği ile ruhunu söktüğü rakibinin işi çok zor olacak gibi gözüküyor. Son olarak ulti yeteneğinin birden fazla hedefe hasar verebilmesi belki de şampiyonun en güzel özelliklerinden.

Yeni şampiyonumuz hakkındaki detaylar şimdilik bu kadar. Sezon öncesi döneme yetişemeyen Illaoi’nin birkaç hafta içerisinde Vadi’deki yerini alacağını umuyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: 5Mid içeriği korunmaktadır.