HaberLeague of Legends

League of Legends’ın yeni şampiyonu Jhin olabilir

League of Legends camiası son günlerde Reddit kullanıcılarının Zed’in şampiyon sayfasında keşfettiği görseli tartışıyor. Zed’in ardından Garen, Sona ve Vi’de de aynı görsellerin bulunması, birçok spekülasyona neden oldu. Genel olarak iki iddia bulunmakta. İlki bu giflerin “deadeye” adında bir kostüm serisi olacağı konusunda yoğunlaşırken, ikinci iddia yeni şampiyon geleceğini, hatta bu şampiyonun adının Jhin olacağını söylüyor. Ejderha Terbiyecisi Tristana’nın çok kısa bir önce çıkması ve bu dört şampiyonun birbirleri ile hiçbir alakası olmaması, yeni şampiyonun Jhin olacağı iddialarını güçlendiriyor.

deadeye

Deadeye giflerinin heyecan yaratmak amaçlı paylaşıldığını belirtelim. Ve, genellikle bu çaptaki bir heyecan özel etkinlikler için yaratılıyor, bunlar; Sion güncellemesine benzer güncellemeler, 1350 RP kostüm setleri, yeni şampiyon ve efsanevi kostümler. Bu durum göz önüne alındığında muhtemel etkinliğin Ionia etkinliği, 1350+ kostüm seti, yeni şampiyon ya da efsanevi kostüm olduğunu söyleyelim. Sion’a benzer bir güncellemenin kısa bir süre önce Poppy’ye gelmiş olması, bu ihtimali ortadan kaldırıyor.

1350+ kostüm seti ve efsanevi kostüm ihtimalini kolaylıkla eleyebiliriz. Zira Riot Games’in son gelen Ejderha Terbiyecisi Tristana kostümü’nden sonra kısa bir süre içerisinde yeni kostüm yapması çok uzak bir ihtimal. Ionia etkinliği de muhtemel durmuyor zira Deadeye etiketli şampiyonlar olan Garen ve Vi’nin Ionia ile hiçbir alakası bulunmuyor. Geriye kalan en mantıklı seçenek ise yeni şampiyon olarak göze çarpıyor.

jhin

Dahası, Jinx, Vi, Ekko ve Gnar gibi şampiyonların tasarımcısı olan RiotGypsy, oyuna gelecek bir sonraki şampiyonun kendi tasarımı olduğunu söylemişti. Reddit’teki şampiyonların teaser konularında en yüksek oyu alan oyun RiotGypsy’den gelmesi de, Jhin’in oyundaki yeni karakter olacağı ihtimallerini güçlendiriyor.

Riot Games’ten henüz resmi bir açıklama gelmedi fakat yeni yılın ilk günlerinde Jhin’in duyurulması bekleniyor.



Zafer Zırhlı

Zafer Zırhlı

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.