League of Legends

LoL’de oyun içi şampiyon profilleri artık kostümleri de gösterecek

Riot Games önümüzdeki günlerde oyun içi şampiyon profillerinde kostümlerin de gösterilmesini sağlayacak bir yeniliği aktif hale getirmeyi planlıyor.

Bilindiği üzere Ruh Bekçisi Udyr, Elementalist Lux ve Pulsefire Ezreal gibi destansı kostümler oyun içinde yetenek setinin yanında yer alan şampiyon profilinde de  gösteriliyordu. Resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yapan Riot Games, bu özelliği tüm şampiyonlar için getireceklerini duyurdu. Yani örneğin Arcade Ahri kostümünüz varsa bu kostümün görseli oyun içindeki şampiyon profilinizde de gözükecek. Şu an için denemeye alınan özellik, gelen geri dönüşlere göre sonraki yamalarda aktif hale getirilecek.

Getirilecek bu yeni özellikle ilgili kullanıcıların sorularını da yanıtlayan Riot Games ekibinden Ququroon, bazı konulara açıklık getirdi. İlk akla gelen soru haliyle destansı şampiyonlara has bu özelliğin neden normal kostümlere indirgendiği yönünde oldu. Ququroon bu konu hakkındaki yanıtı ise şöyle: “Birkaç kostümün özelliğini basit hale getirmek, 800’ün üzerindeki kostüme bu tarz bir yenilik getirmekten daha önemli değil.” Oyuncuların minimap’te oluşacak karışıklık çekincesine de değinen isim, yeni özelliğin sadece kostüme sahip oyuncunun profilinde gözükeceğini, minimap ve skor görselinde standart görünümün olacağını belirtti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir