League of Legends Haberleri

EU LCS 2018 playout turnuvası sonuçlandı

Riot Games

Önümüzdeki mevsim hangi iki takımın EU LCS’te oynayacağını belirleyecek olan dört takımlı turnuva sonuçlandı. EU LCS ekipleri yerlerini kaybederken, GIANTS! Gaming ve Schalke04 adını EU LCS takımları arasına yazdırdı.

Geçtiğimiz mevsimi hatırlamak istemeyecekleri sonuçlar ile bitirerek EU LCS gruplarının son sırasında yer alan Mysterious Monkeys ve Ninjas in Pyjamas yerlerini korumak için mücadele ederken, EU CS maratonunu ilk iki sırada bitiren GIANTS! Gaming ve Schalke 04 ise tadını bildikleri EU LCS sahnesine tekrar çıkmak için ter döktü.

Üç tur üzerinden oynanan ve iki galibiyet alan takımların direkt olarak terfi edeceği turnuvanın ilk turunda Schalke04, Mysterious Monkeys’i 3-2, Giants ise Ninjas in Pyjamas’ı 3-1 ile geçince, EU LCS ekiplerinden en az birinin lige veda edeceği kesinleşmiş oldu. İkinci turda mevsim boyunca aynı ligde mücadele etmiş ekipler birbirleriyle karşılaştı. EU CS süresince tek yenilgisini Schalke04’e karşı alan Giants, kıran kırana geçen seri sonucunda 3-2 ile gülen taraf oldu ve gelecek mevsim için adını EU LCS puan tablosuna yazdırmayı başardı. Çoğu League of Legends takımının hayallerini süsleyen EU LCS slotunu kaybeden ilk takım iste Ninjas in Pyjamas karşısında varlık gösteremeyip 3-0 kaybeden Mysterious Monkeys oldu. Almanya temsilcisi geçen mevsim Schalke 04’ü geçerek EU LCS’e katılma hakkı kazanan Misfits Academy takımının slotunu satın alma yoluna gitmişti. EU LCS’teki ilk mevsimlerinde oldukça kötü bir performans sergileyip lig takipçilerini olumsuz yönde şaşırtmayı başaran takım, yoluna EU CS’de devam edecek.

Turnuvanın son serisinde ise Schalke 04 hakimiyeti vardı. EU CS temsilcisi mevsim boyunca hiç maç kaybetmemesine rağmen aldığı beraberlikler neticesinde Giants’ın ardından ikinci sıraya yerleşmişti. Üç maçın üçünde de rakibine vadiyi dar eden Schalke 04, Ninjas in Pyjamas’ı EU CS’in derinliklerine yollayıp 2016 yaz mevsiminde kaptırdığı slotu geri almayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir