League of Legends

PowerofEvil, Counter Logic Gaming’e transfer oldu

Riot Games

ESPN’in haberine göre 2018 sezonunu Optic Gaming’de geçiren PowerofEvil, Counter Logic Gaming’e transfer oldu. 

2017 yılında Misfits’te harika işler çıkaran ve Worlds’te SKT’yi neredeyse çeyrek finalde eleyen PowerofEvil, franchising sistemine geçen NA LCS’e transfer olmuştu. Ligin yeni ekiplerinden Optic’e menajer Romain Biegard ile giden oyuncu, burada büyük bir başarı elde edemedi. İlk mevsiminde kötü sonuçlar alan fakat Yaz Mevsimi’nde toparlayan Optic’in yetenekli orta koridoru, Avrupa takımları tarafından da yakından takip ediliyordu.

ESPN’e göre CLG’nin yanı sıra Avrupa’dan Fnatic, Splyce ve SK Gaming oyuncuyla ilgilendi fakat transferler gerçekleşmedi. POE tercihini CLG’den yana kullandı. Huhi’nin 100 Thieves’e transfer olmasıyla orta koridor arayışına geçen CLG, 2015’ten bu yana ilk defa orta koridorunu değiştirecek. Yabancı oyuncu statüsündeki POE’yle beraber ormancı ReignOver’ın takımda kalması durumunda geri kalan pozisyonlarda CLG yerli oyuncu tercihi yapmak zorunda.

Her zaman için üst sıraları zorlayan CLG, şaşaalı günlerini geride bırakmış durumda. 2018 yılında ligi yedinci ve sekizinci bitiren ekip, organizasyon tarihinin en kötü sonuçlarını almıştı. Stixxay, Biofrost ve Darshan gibi yetenek bakımından oldukça iyi konumda olan oyunculara sahip olmasına rağmen meta değişiklikleri ve uyumsuzluk problemleri takımı zor durumda bırakmıştı.

1 Yorum

1 Yorum

  1. mehmet

    23 Kasım 2018 at 22:19

    Çok iyi oyuncu ama CLG o ADC yi tekmelemediği sürece bir halt yapamaz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir