League of Legends

LPL 2016 şampiyonu Edward Gaming oldu

LPL 2016’da RNG takımını 3-0 yenen Edward Gaming şampiyon oldu ve League of Legends Dünya Şampiyonası’na ülke birincisi olarak gitmeye hak kazandı.

Çin Ligi LPL’de oynanan final karşılaşmasının ardından şampiyon Edward Gaming oldu. Bahar Mevsimi finalinde iki takım yine karşılaşmış ve şampiyonluğa ulaşan takım RNG olurken kendi ülkelerinde düzenlenen MSI 2016’ya gitme hakkını kazanmıştı. Yaz Mevsimi’ne çok iyi bir şekilde giren Edward Gaming ligde normal sezonda hiçbir seriyi kaybetmeyerek 16-0’lık sonuçla kendi grubunu lider bitirdi. RNG ise kendi grubunda 13-3’lük başarılı bir sonuçla birinci oldu. İki takım da mevsim finallerine doğrudan yarı finalde başladı.

Edward Gaming büyük bir heyecana sahne olan yarı final eşleşmesinde Team WE engelini 3-2 ile geçerek adını finale yazdırdı. RNG ise diğer yarı final mücadelesinde IMAY takımını 3-2 yeni ve adını finale yazdırdı. Final eşleşmesinde Edward Gaming mevsim boyunca sergilediği performansla bir adım önde olsa da RNG takımına şans veren de birçok kişi vardı. Final mücadelesinin ilk maçında kusursuz bir takım oyunu oraya koyan EDG 30 dakikada 13-4 gibi ezici bir üstünlükle maçı kazandı. İkinci karşılaşmada RNG etkisini nispeten biraz daha göstermeyi başarsa da sistematik oyunundan ödün vermeyen EDG yine fazla zorlanmadan galibiyeti aldı. 35 dakika süren karşılaşmada çok fazla skor çıkarken EDG 29-13 ile galip geldi. Serinin son maçında RNG özellikle erken ve orta oyunda rakibine karşı iyi bir direnç gösterdi. Baron savaşında maçın kilidini açmayı başaran EDG kontrolü eline aldı ve 40. dakikada 23-14’lük sonucun ardından maçı kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Edward Gaming şampiyon olarak 2016 Dünya Şampiyonası’na ülke birincisi olarak katılma başarısı gösterdi. RNG ise ülke ikincisi olarak adını şampiyonaya yazdıran diğer takım oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir