League of Legends

Lukezy ve Reach, M19’a transfer oldu

flickr.com/lolespor

Geçtiğimiz dönemlerde ligimizde de forma giymiş Luka “Lukezy” Trumbich ve Lee “Reach” Joo-won, Rus takımı M19’a transfer oldu.

Daha önce ülkemizde Çilekler ve Dark Passage’da mücadele eden Hırvat oyuncu Lukezy ile Team Turquality’de kendini tanıdığımız, ardından 1907 Fenerbahçe Espor’da bir sezon geçiren Koreli Reach, Rusya’nın en önde gelen takımlarından M19’a transfer oldu. Resmi internet sitesinden konuyla ilgili İngilizce bir makale yayınlayan takım, Likkrit’in önderliğinde, Lukezy ve Reach’in takıma çok şey katacağını, üst liglerde mücadele etmiş bu iki tecrübeli oyuncu ile M19’un önümüzdeki sezon daha iyi yerlere geleceğini açıkladı. Transferiyle ilgili konuşan Lukezy, Likkrit’in oyun tarzının kendisine uyduğunu, birlikte mucizeler yaratacaklarını dile getirdi. Reach ise elinden gelenin en iyisini yapacağını, takıma kazanmak için dahil olduğunu belirtti.

Bilindiği üzere Lukezy Dark Passage’da görev almış, ardından performansı yeterli görülmeyince yerini Abaria’ya teslim etmek durumunda kalmıştı. DP o sezon mevsim finalleri için ise orta koridorda Caps’e görev vermişti. Reach ise Team Turquality tarafından ülkemize getirilmiş, ardından 1907 Fenerbahçe Espor’a transferi gerçekleşmişti. Buradaki performansı eleştirilen oyuncunun sezon başında takımdan gönderileceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Bu iki tecrübeli ismin yeni takımları M19’da neler yapacağını hep birlikte göreceğiz.

Son olarak yakından tanıdığımız bu iki oyuncunun yeni takımlarıyla Rift Rivals turnuvasında Türk ekiplerine karşı mücadele edeceğini de hatırlatalım. Türkiye Şampiyonluk Ligi, Rift Rivals’da coğrafi olarak en yakın rakibi olan Rus ligi LCL ile 6-9 Temmuz tarihleri arasında Moskova’daki LCL stüdyosunda karşı karşıya gelecek. Ülkemizden geçtiğimiz mevsimi ilk dört sırada bitiren SuperMassive, Oyunfor.CREW, 1907 Fenerbahçe ve Team AURORA bu turnuvaya katılırken, karşılarında Virtus.pro, Vaevictis Esports, M19 ve Vega Squadron olacak. Ayrıntılı bilgiye ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir